Peugeot 208 1.2 PureTech 75k BVM5 Active.

Testy Test Peugeot 208 1.2 Puretech M5 Active: Základná motorizácia prekvapila, no nie je pre každého

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Úsporná motorizácia
  • Dobrý pomer cena/výkon
  • Príjemný podvozok
Mínusy
  • Motorizácii chýba dynamika
  • Riešenie klimatizácie
  • Nižšia konfigurácia neukáže všetky možnosti auta
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

15.4. 15:30 Základná motorizácia by vás mohla odradiť parametrami, bola by to však chyba. Jej 75 koní vôbec nie je na zahodenie, nehodia sa však pre každého motoristu.

01. Exteriér 74%

Prvý test novinky a rovno v najatraktívnejšej verzii? Áno, podarilo sa. Ale nemýľte sa, nejde o nablýskaný variant GT Line. Toto je poctivý pracant, ktorý klientov pritiahne najmä výborným pomerom ceny a úžitku. Dá sa predpokladať, že medzi firemnými zákazníkmi či menej náročnými motoristami pôjde na odbyt práve verzia 1.2 Puretech 75k M5 vo výbave Active. Existuje na to hneď niekoľko dôvodov.

Peugeot 208 1.2 PureTech 75k BVM5 Active.
Peugeot 208 1.2 PureTech 75k BVM5 Active.
Zdroj: Filip Kadlečík

 Dizajn nového Peugeotu 208 je prepracovaný a rozhodne patrí na špičku segmentu, vo vyhotovení GT Line určite. O nižšej výbave Active, ktorá síce nemá full-LED svetlá ako jej drahší súrodenci, to už platí len čiastočne, no aj tá si stále zachováva kus šarmu. Ani v nenápadnej sivej metalíze svojim vzhľadom autíčko neurazí, no na druhú stranu ani nepoteší. Šedou myškou však nebude, veď aj ono ponúka pekné proporcie a predné svetlá so "zubom" leva či koncové, ktoré zasa odkazujú na škriabance obávanej šelmy. 208 môže vyzerať podstatne lepšie, no ani vo svojej jednoduchej podobe sa za vzhľad hanbiť nemusí.

Video

Diskusia