01. Exteriér 73%

Agilné mestské Mitsubishi patrí medzi automobily, ktoré množstvo vodičov, najmä v dnešnej dobe, podceňuje. Cenovo dostupné japonské vozidlo však dokáže ponúknuť podstatne viac, než by od neho človek na prvý pohľad čakal. V nedávnom teste sme sa o tom presvedčili aj my.

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC CVT.
Zdroj: Filip Kadlečík

Keď Mitsubishi model Space Star pred dvomi rokmi začalo ponúkať aj v Európe, nešlo o úplne triumfálny príchod. Teraz však modelu automobilka vdýchla druhý dych, ktorý by ho na stupnici atraktivity mal posunúť výrazne vyššie. Space Star má kompletne novú prednú časť, ktorá teraz korešponduje s aktuálnym dizajnovým jazykom troch diamantov. Vpredu teda nájdete výrazné chrómové doplnky, ktoré lemujú čelnú masku a zachádzajú až do predných svetlometov.

Dizajn testovacieho vozidla mal skrášľovať balík Sport s cenou 890 eur, no nás pôsobil skôr opačne. Nemožno povedať, že by bol úplne nevkusný, no prinajmenšom pôsobí ako mierne retro, ako spomienka na časy, keď sa tuning začiatkom tisícročia tešil veľkej obľube. Ak by bolo rozhodnutie na nás, automobilu by sme balík Sport rozhodne nedopriali a okrem iného by sme ešte aj ušetrili. Základný Space Start, bez tohto paketu, vyzerá rozhodne vyváženejšie a atraktívnejšie. Mestský hatchback sa v porovnaní s minulosťou mierne zmenil aj čo sa zadných svetiel týka, ktoré už teraz ponúkajú i LED technológiu.

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC CVT.
Zdroj: Filip Kadlečík

Iste, proporcie hatchbacku kategóriu supermini nikdy nebudú nádherné, no Mitsubishi sa s dizajnom Space Staru podľa nás v rámci možností opäť pohralo šikovne. Pôsobí sviežo, no pritom prešiel iba malou modernizáciou. Navyše, fakt, že Space Star je pre mnohých atraktívny, si nevymýšľame. Počas testovacieho týždňa sa na neho pýtalo niekoľko náhodných okoloidúcich, ktorých zaujímalo “to milé malé autíčko”. To sa vôbec nestáva pri každom automobile, svoj zámer teda Japonci zjavne dosiahli.