Mitsubishi L200 Instyle DI-D 4WD 6AT.

Testy Test Mitsubishi L200 Instyle DI-D 4WD 6AT: Atraktívny pracant potešil nízkou spotrebou

Celkové hodnotenie
Plusy
  • moderný vzhľad
  • nízka spotreba
  • dobrý automat i štvorkolka
Mínusy
  • podpriemerný infotainment
  • jazda bez záťaže
  • nízka dynamika
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

12.5. 16:00 Mitsubishi L200, tradičný japonský pick-up, prešiel rozsiahlou modernizáciou. Čo všetko sa zmenilo? V niečom je lepší, inde však má svoje rezervy.

01. Exteriér 82%

Segmentu pick-upov ešte nedávno motoristickí odborníci predpovedali výrazný rast. Na stúpajúcu obľubu praktických pracantov reagovali aj automobilky, v ponuke ktorých by ste u nás donedávna vozidlo s otvoreným nákladovým priestorom nenašli. Spomenúť možno napríklad Renault s typom Alaskan či Mercedes-Benz triedy X.

Mitsubishi L200 Instyle DI-D 4WD 6AT.
Mitsubishi L200 Instyle DI-D 4WD 6AT.
Zdroj: Filip Kadlečík

Preraziť v kategórii pick-upov nie je jednoduché, dokazuje to i fakt, že X-ku od Mercedesu už odzvonilo. Presne z opačného súdka je Mitsubishi L200. V jeho rodnom liste by ste našli prvý zápis z roku 1978. Aj dnes, po viac než štyroch dekádach, stále brázdi poľné cesty. Tri diamanty aktuálne predávajú jeho piatu generáciu, ktorá minulý rok prešla rozsiahlou modernizáciou.

Ponuka Mitsubishi sa v ostatnom čase z hľadiska dizajnu automobilov výrazne mení a na tento trend už naskočil i tradičný pick-up. Po facelifte preto dostal vynovenú tvár, ktorá sa nápadne podobá na menšie SUV s názvom Eclipse Cross. Celkový tvar vozidla zostal zachovaný, no jeho profil zdobia odvážnejšie prelisy a zadnú časť zasa svetlá s nápaditým LED podpisom.

Mitsubishi L200 Instyle DI-D 4WD 6AT.
Mitsubishi L200 Instyle DI-D 4WD 6AT.
Zdroj: Filip Kadlečík

Zmenu vizáže nemožno hodnotiť inak, než kladne. Nemusí byť po chuti každému. Pick-upu však dodala šmrnc a je vysoko pravdepodobné, že teraz dokáže zaujať aj klientelu, ktorá by po ňom ešte pred dvomi rokmi ani nesiahla. Vďaka tomu už L-dvestovka nie je sivou myškou ponuky japonskej značky.

Video

Diskusia