TESTY Test MINI Cooper: Keď je štýl na prvom mieste, aj trojvalec môže vyzerať športovo

04. Podvozok 80%

Kým v priamom smere sa model Cooper nemôže rovnať s vyhotoveniami S alebo JCW, v zákrutách za nimi až tak nezaostáva. Testovaný exemplár stojaci na adaptívnych tlmičoch a nízkoprofilových osemnástkach sa za svoje jazdné vlastnosti hanbiť určite nemusí. Relatívne ľahké auto stojace na malom pôdoryse je úžasne obratné a výborne reaguje na povely volantu.

Jazdne je aj trojvalcové MINI veľmi príjemné, no chceli by sme ho radšej na sedemnástkach.
Jazdne je aj trojvalcové MINI veľmi príjemné, no chceli by sme ho radšej na sedemnástkach.
Zdroj: Marek Pokrývka

MINI vie zabaviť nielen schopnosťou prepletať sa preplnenými parkoviskami či ulicami mesta, ale aj rezaním serpentín. Tie dokáže vymetať veľmi presne a zároveň svižne. Pri strmších stúpaniach však trojvalcovému variantu dochádza para, pričom absentuje aj charakteristická streľba do výfuku sprevádzajúca jazdu v športovejších verziách.

Negatívnou stránkou podvozka je jeho tvrdosť. Tretia moderná generácia síce urobila v tomto smere značný pokrok, ale ani v komfortnom režime to nie je celkom pohoda. Na rozbitých slovenských cestách Angličan poskakuje a neraz búcha. K tomu v našom prípade prispeli 18-palcové kolesá. Tie by sme pokojne vymenili za štandardné ráfiky, ktoré sú o číslo menšie.

Video

Diskusia