TESTY Test MINI Cooper: Keď je štýl na prvom mieste, aj trojvalec môže vyzerať športovo

02. Interiér 80%

Tematika línie JCW sa preniesla aj do kabíny malého hatchbacku. Najvyššiu šaržu automobilky niesli prahové lišty a výborný volant, pričom v balení nechýbali kovové pedále. Vnútorný priestor nás zaujal čalúnením. Kombinoval pekný sivý textil s čiernou koženkou, ktorá tvorila aj niekoľko červených častí na dverách a palubnej doske. Aj po rokoch má tento interiér čaro. Podčiarknuť ho vie náladové osvetlenie, ktoré súčasťou môže byť britská vlajočka na strane spolujazdca.

Na kvalitách interiéru sa rokmi nič nezmenilo, ani na slabšej praktickej stránke.
Na kvalitách interiéru sa rokmi nič nezmenilo, ani na slabšej praktickej stránke.
Zdroj: Marek Pokrývka

Od nášho predchádzajúceho rande s modelom Cooper sa vo vnútri zmenilo viacero vecí. Prístrojovú dosku obohatil nový digitálny palivomer, kým volič automatickej prevodovky dostal modernejšiu formu nesúcu jasný rukopis BMW. Na rozdiel od minulosti už na jeho základni nenájdete veľký otočný volič jazdných režimov. Aktuálne ich ovláda jedna z „lietadlových“ páčok, ktoré sú na spodnej časti centrálnej konzoly. To je trochu škoda.

Okrem toho dostali malé britské autá v nedávnej dobe aj modernejší infotainment. Neprináša len vylepšený zoznam funkcií, ale tiež sviežu grafiku. Vybavenie auta drží krok s dobou. Na auto tejto veľkosti je naozaj dobré, nechýbajú on-line funkcie, bezkľúčové rozhranie, moderné bezpečnostné systémy či jazdní asistenti, ale ani adaptívne tlmiče.

Video

Diskusia