Mercedes-Benz 450 GLE 4Matic.

Testy Test Mercedes-Benz GLE 450 4Matic: Kultivovaná komfortná pevnosť má aj slabé miesta

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Vysoký komfort
  • Priestranná kabína
  • Moderné technológie
Mínusy
  • Pomalé reakcie šesťvalca
  • Nakláňanie v zákrutách
  • Neatraktívna konfigurácia testovacieho vozidla
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

6.1. 9:30 Luxusné SUV robí všetko pre pohodlie pasažierov, v interiéri je absolútne excelentné. Komfortnej pevnosti Mercedesu však máme čo vyčítať.

01. Exteriér 70%

V prípade dizajnu nového GLE všetko závisí od vášho vkusu. Nám viac sedel o niečo agresívnejší vzhľad predchádzajúcej generácie. To však neznamená, že by tá aktuálne nevyzerala dobre. Má elegantné oblé línie, no niekde v nich sa stráca charakter auta, ktoré na ceste má vzbudzovať rešpekt.

Mercedes-Benz 450 GLE 4Matic.
Mercedes-Benz 450 GLE 4Matic.
Zdroj: Filip Kadlečík

V testovanej tmavej konfigurácii iskra stuttgartského SUV zanikala. Nepáčili sa nám ani 20” ráfiky kolies, ktoré kvôli netradičnému dizajnu v pomere ku masívnej karosérii pôsobili pomerne strateno. Existujú dvadsiatky, ktoré aj na veľkých autách pôsobia adekvátne, tieto to však rozhodne nie sú.

Jednoznačnú pochvalu si zaslúžia aktívne Multibeam LED predné reflektory. Dnes na trhu z pohľadu užívateľa pravdepodobne nenájdete lepšie a príjemnejšie nastavené predné svetlá. Tieto sú v diaľkovom režime schopné vypínať jednotlivé lúče diód s chirurgickou presnosťou, vďaka tomu máte svoje okolie pekne osvietené i v noci.

Video

Diskusia