01. Exteriér 88%

Športovo-úžitkové automobily patria medzi čoraz obľúbenejšie vozidlá. Medzi ne patrí aj nami testovaný Mercedes-Benz GLC 300 Coupé, ktorý nie je klasickým zástupcom tejto kategórie. Je navrhnutý pre ľudí, ktorí nechcú len klasické SUV "krabicového" štýlu. Ladné krivky modelu GLC Coupé vyzerajú originálne, športovo a zároveň aj elegantne. Medzigeneračný facelift im prospel.

Inovácie sa dotkli aj pohonných jednotiek. Medzi zásadné zmeny v motorizácii GLC 300 patrí prídavný 48V elektromotor, ktorý spolu so spaľovacím agregátom ponúka tejto verzii výkon až 190 kW (258k), čo bez problémov stačí na to, aby aj SUV takýchto proporcií dokázalo zrýchliť z nuly na sto za 6,3 sekundy.

Dizajn GLC je veľmi podobný modelu GLE, aj keď ide proporčne o úplne iné vozidlá.
Zdroj: Denis Milo

Celkový dizajn modelu GLC 300 Coupé je veľmi podobný s jeho väčším súrodencom GLE. To ale neznamená, že by sa tieto SUV na seba vo všetkých ohľadoch podobali. Model GLC totiž oproti modelu GLE pôsobí športovejšie a pre niektorých ľudí aj honosnejšie. Naopak model GLE je výrazne väčší a priestrannejší. Pri výbere ide teda len o to, čo od automobilu tejto triedy očakávate.

Nami testovaná verzia bola vybavená briliantovo-modrou metalízou, ktorá autu veľmi pasovala a určite stojí za príplatok 780 eur. Nárazník a maska chladiča sú oproti starej verzii GLC Coupé agresívnejšie, čo podporuje športového ducha vozidla. Nárazník má žiabre a predná maska je tvorená pochrómovanými bodmi. Všetky tieto detaily tiež prispievajú k celkovej elegancii a luxusnému vzhľadu vozidla.

20 palcové kolesá AMG pôsobia honosne a prispievajú aj k lepším jazdným vlastnostiam. Denis Milo

Na celej kráse SUV-kupé majú výrazný podiel aj príplatkové 20-palcové kolesá AMG, ktoré pôsobia nie len honosne, ale tiež prispievajú k lepším jazdným vlastnostiam. Bočné nášľapy sú len štylistickou, nie praktickou záležitosťou, čo znamená, že ich pravdepodobne ani nevyužijete. V každom prípade sa však k tomuto Mercedesu veľmi hodia. Zadná časť automobilu je veľmi jednoduchá, ničím neočarí, ale ani neurazí.