01. Exteriér 95%

Zatiaľ čo prvá generácia modelu GLA bola uvedená na trh v štýle omyl-pokus, druhej generácii sa v katalógu dostalo viacej pozornosti. Veľkosťou síce zaostáva za svojimi nafúknutými súrodencami, no práve kombinácia cenovej dostupnosti v štandarde a kompaktných rozmerov môže byť lákavou vstupenkou do sveta SUV značky Mercedes. Atraktivitu tohto konceptu už potvrdilo práve spomínané staršie GLA, ktoré sa zaradilo k bestsellerom značky. Paleta vozidiel so spaľovacími motormi síce zaznamenala veľký úspech, no stále chýbali v ponuke efektívnejšie verzie, ktoré sú v dnešnom svete také žiadané. 

Nemci s príchodom hybridného variantu nechceli dizajnom príliš pokúšať šťastie a spravili dobre. Načo meniť niečo, čo funguje? Vzhľad modelu s označením 250e sa od čisto spaľovacej verzie extrémne nelíši. Zachováva si obvyklú eleganciu modelov prémiovej značky s veľmi výraznými „lícnymi kosťami“ a zaokrúhlenou zadnou časťou. Jediné odchýlky na zovňajšku nájdeme v špecifických dizajnových kolesách, v emblémoch EQ Power a samozrejme v novej zásuvke na nabíjanie elektrického pohonu, ktorá je umiestnená na pravom zadnom boku.

Mercedes-Benz GLA 250e
Zdroj: Eva Karolčíková

Dvere sa štandardne tiahnu smerom nadol a perfektne kryjú prahy pred nazbieranými nečistotami, takže pri nastupovaní alebo vystupovaní sa vám na nohavice nebude obtierať vrstva blata. Plastové obloženie, ktoré zalamuje a chráni spodnú časť karosérie, pomáha zachytiť proporcie vozidla a podčiarkuje jeho terénny charakter. Aby nepôsobilo GLA-čko nedokončene, estetická ochrana podvozka sa dostala aj na spodok predného a zadného nárazníka.