Mercedes-Benz CLA 180 d.

Testy Test Mercedes-Benz CLA 180 d: Aj atraktívne tvarovaný kanárik môže byť šetrný

Celkové hodnotenie
Plusy
  • príťažlivý dizajn
  • moderný interiér
  • výborná spotreba paliva
Mínusy
  • priemerný výkon
  • naladenie prevodovky
Foto: Marek Pokrývka
Plusy
Mínusy

13.9. 15:08 Druhú generáciu kupé-sedanu sme si vyskúšali vo forme bohato vybaveného modelu s balíkom AMG Line, ktorý však mal základný naftový motor. V našom prípade ho dopĺňala dvojspojková prevodovka.

01. Exteriér 89%

Kategória sedanov tvorila dlhé dekády zásadnú časť trhového koláča, no už niekoľko rokov v Európe postupne stráca na sile. K úpadku klasickej štvordverovej karosérie prispeli noví hráči imitujúci tvarom kupé, medzi ktorých patrí aj Mercedes-Benz triedy CLA. Ten dosiahol slušný predajný úspech a preto pokračuje v druhej generácii. Tú sme nedávno mali možnosť preveriť v redakčnom teste.

Rovnako ako v minulosti je trieda CLA magnetom na pohľady.
Rovnako ako v minulosti je trieda CLA magnetom na pohľady.
Zdroj: Marek Pokrývka

Rovnako ako v minulosti je tento štýlový automobil súčasťou kompaktnej rodiny, ktorej ťažiskovým produktom je Áčko. Hatchback sme už v minulosti podrobne preverili. K jeho príbuznému sme preto pristupovali s pocitom familiárnosti, aj keď rozdiely sú viac než evidentné.

Vozidlo oficiálne označené ako CLA Coupé má opäť svojskú karosériu, ktorá pôsobí oproti predchodcovi štíhlejšie. No zachovala si jeho dravosť. Najmä v prípade bodykitu AMG Line, ktorý v našom prípade okorenila kanárikovo žltá farba. Tá podčiarkla extravagantnú náturu tohto modelu. Jeho krivkám tento odtieň sekne a na ulici Mercedes vďaka tomu púta pozornosť.

Druhá generácia kupé sedanu pôsobí o niečo štíhlejšie než originál.
Druhá generácia kupé sedanu pôsobí o niečo štíhlejšie než originál.
Zdroj: Marek Pokrývka

Okrem odlišného zadku má štvordverový variant aj svojskú tvár, ktorej súčasťou sú inak štylizované svetlomety. V našom prípade šlo o ich najlepšiu verziu menom Multibeam LED. Musíme ju jednoznačne pochváliť, kompakt trojcípej hviezdy prekonáva fungovaním svojich diód aj mnohé drahšie autá. Svetlá majú výborný adaptívny režim i dobrú intenzitu svetla.

Video

Diskusia