Aktuálnu rodinu kompaktov značky Mercedes-Benz v redakcii dobre poznáme. Našimi rukami prešlo viacero jej zástupcov, vrátane jej najmladšieho člena označeného štítkom GLB. Ako prvého člena súčasnej generácie sme ale testovali hatchback vo verzii A 200. Nedávno sme sa k triede A vrátili, navštívila nás vo verzii A 250 e využívajúcej nabíjateľnú elektrifikovanú techniku.

Ako je to dnes čoraz bežnejšie, navonok nemožno plug-in hybrid jednoducho spoznať. Tentokrát na ňom absentovali dokonca aj výrazné zelené evidenčné čísla. Symetrické umiestnenie dvierok skrývajúcich hrdlo nádrže a nabíjací konektor si človek na prvý pohľad nevšimne, hlavným poznávacím znakom sú preto štítky EQ Power zdobiace predné blatníky a modelové označenie na veku kufra.

Batožinový priestor hatchbacku akumulátor zmenšil o 60 l.
Batožinový priestor hatchbacku akumulátor zmenšil o 60 l.
Zdroj: Marek Pokrývka

Otvorenie piatych dverí odhalí zmenšený batožinový priestor, ktorý vinou batérie prišiel o 60 litrov. Zostalo mu stále použiteľných 310 l. Po sklopení zadných sedadiel je k dispozícii objem 1 120 l, pričom nevzniká prakticky žiaden schodík a podlaha zviera s operadlami len malý uhol. Pod ňou sa pritom našlo miesto na povinné vybavenie či lepiacu sadu na pneumatiky.

Prídavné káble sa už pod dno kufra nezmestili, v prípade potreby ich tak vodič musí nosiť priamo v ňom. Mercedes na ne ponúka tašky umožňujúce uchytenie na bočné steny kufra. No napratať tuhú kabeláž do obalov nie je jednoduché a veríme tomu, že mnohí majitelia sa na tento “tetris” radšej vykašlú. Vďaka možnosti rýchlonabíjania si pritom so sebou tieto káble asi ani často nebudú brávať.

Interiér plug-in hybridu nemá žiadne špecifické ovládače.
Interiér plug-in hybridu nemá žiadne špecifické ovládače.
Zdroj: Marek Pokrývka

V samotnom interiéri nedošlo k žiadnym úpravám hodným vypichnutia, nepribudli dokonca ani tlačidlá meniace režimy zmiešanej techniky. Vodič môže jazdné módy meniť klasickým ovládačom. Mnohé aspekty fungovania pohonu vie meniť cez infotainment, ktorý obsahuje viaceré extra funkcie. Okrem neho sa elektrifikovaným vnútornostiam prispôsobil aj digitálny prístrojový panel.