Bol január, ľudstvo trápila nemilosrdná pandémia, vonku úradovala treskúca zima. Taká, ktorá lezie pod kožu. Ja som v tom okamihu šoféroval auto bez strechy za niečo viac než 120 000 eur. Zadný pohon, mohutný motor. Napriek všetkému som sa usmieval na celý svet. Nešlo o nejaký bizarný sen. Bola to realita zhmotnená vďaka Lexusu LC 500 Convertible, exotickému kabrioletu superlatívov.

Lexus LC 500 Convertible.
Zdroj: Filip Kadlečík

Nebudem klamať, na začiatku testovacieho týždňa som bol skeptický. Naozaj mám testovať superluxusný kabriolet v čase, keď vrcholí zima? To je čo za nápad? V praxi sa rýchlo ukázalo, že LC-čko nie je odkázané na leto. Jeho atmosféru totiž dokáže navodiť aj v strede zimy.

Málokto si uvedomuje, že kabriolety kalibru Lexusu LC sú navrhnuté tak, že aj so sklopenou strechou v kabíne udržujú najvyšší možný komfort. V skratke - dokážu spraviť všetko pre to, aby vám vlasy hladil len jemný vánok, nie surový severák. A to štandardne aj pri rýchlostiach nad 100 km/h. Teraz som dostal ultimátnu šancu vykonať unikátnu skúšku v počasí, ktoré je najväčším nepriateľom kabrioletov. Mimochodom, plátená strecha automobilu sa dokáže zložiť v priebehu 15 sekúnd a to až do rýchlosti 50 km/h. Reaguje na povely jedného tlačidla.

Lexus LC 500 Convertible.
Zdroj: Filip Kadlečík

S čiapkou na hlave, no inak iba v ľahkej bunde, som s otvorenou strechou v LC 500 Convertible pri teplote -4 °C bez problémov prešiel 20 kilometrov, a to aj svižným tempom. Celý čas som pritom mal úsmev od ucha k uchu. To isté platilo o ľuďoch, ktorých som stretával. Pozerali na mňa s padnutými sánkami, niektorí mi dokonca ukazovali “palec hore”. Áno, iní si ťukali na čelo. A ja som sa im vlastne ani nečudoval.