Kia e-Soul.

Testy Test Kia e-Soul: Nenápadný kórejský crossover prekvapuje, zľaknúť sa nemusí ani imidžovej Tesly

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Dlhý dojazd aj v realite
  • Svižné jazdné vlastnosti
  • Príjemný interiér
Mínusy
  • Vysoká cena
  • Odhalený akumulátor
  • Polarizujúci dizajn
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

29.2. 12:00 Kia e-Soul má vysoký dojazd, dostatočný výkon a technológie, ktoré od už dnes od auta očakávate. Dokonca aj niečo navyše. Elektrický crossover sa nemusí hanbiť ani pred výrazne vychýrenejšou konkurenciou.

01. Exteriér 76%

Automobilka Kia je známa tým, že má chuť napredovať a za ostatné roky zaznamenala obrovský progres. Čerstvým dôkazom je Kia e-Soul, novinka, ktorá môže zdvihnúť obočie aj samotnému Elonovi Muskovi, zakladateľovi Tesly. Model 3, aktuálne najpredávanejší typ americkej automobilky, ponúka vo svojej vrcholnej podobe P75 dojazd mierne pod 500 km pri priemernej spotrebe 15 kWh/100 km a 75 kWh batérii. 

Kia e-Soul.
Kia e-Soul.
Zdroj: Filip Kadlečík

Kia e-Soul na oplátku podľa oficiálnych meraní v kombinovanom cykle jazdí za 15,7 kWh/100 km, na jedno nabitie by mala prejsť 452 km a energiu čerpá z akumulátora s kapacitou 64 kWh. Iste, kórejský automobil má nižší výkon a horšiu dynamiku, tá je však stále dostatočná. Už pri pohľade na papierové údaje je teda zrejmé, že toto auto bude na vysokej úrovni. Potvrdí to realita?

Na rozdiel od mnohých iných elektrifikovaných vozidiel si e-Soul udržuje imidž štandardného vozidla. Na parkovisku ho vďaka netradičnej prednej časti s úzkymi reflektormi či geometrickému tvaru samotnej karosérie rozhodne neprehliadnete, nie je však ani prehnane extravagantný. Predok sa podľa nás vydaril lepšie než zadná časť, tú však zasa za tmy zdobí efektný svetelný podpis. 

Video

Diskusia