Hyundai Santa Fe Smart 2.0 CRDi A8 SMART.

Testy Test Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi Smart: Štýlové rodinné SUV má poriadne zaujímavú cenovku

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Efektívny motor a dobrý automat
  • Komfortný podvozok
  • Výhodná cena
Mínusy
  • Chýbajú niektoré praktické asistenčné systémy
  • Pohon neoslní dynamikou
  • Lacnejšia výbava má svoje kompromisy
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

1.4. 15:00 Priestranné SUV má v špeciálnej edícii množstvo silných stránok, nie je však pre každého. Náročná klientela by jeho drobné kompromisy mala zvážiť. Komu sa hodí dokonale?

01. Exteriér 83%

Testovaný Hyundai Santa Fe Smart nereprezentuje to najlepšie a najvydzobenejšie, čo Hyundai dokáže ponúknuť. Tu ide o racionálny kompromis medzi cenou, úžitkom a eleganciou. Prekvapilo nás, ako dobre dokáže Santa Fe tieto tri dôležité parametre skĺbiť.

Navonok pôsobí moderne, elegantne a mohutne. Zároveň tu však dizajnéri použili štýl, ktorý ani náhodou nie je vulgárny či agresívny. Vďaka tomu by výsledný vzhľad a aura tohto vozidla mohli slúžiť ako predlohy zlatého stredu v automobilovom dizajne. Členitej prednej časti tróni uzučký LED pásik s integrovaným denným svietením, hlavné, taktiež diódové, reflektory sa nachádzajú o poschodie nižšie. Ich svetelný výkon je dostatočný. 

Hyundai Santa Fe Smart 2.0 CRDi A8 SMART.
Hyundai Santa Fe Smart 2.0 CRDi A8 SMART.
Zdroj: Filip Kadlečík

Profil vozidla zdobí niekoľko výrazných prelisov, ktorý mu dávajú charizmu. Je sa tu na čo pozerať, o zadnej časti ani nehovoriac. Koncové svetlá majú krásnu 3D grafiku, len škoda, že sú taktiež rozdelené do viacerých segmentov. Hyundai i Kia by sa už mohli zbaviť zvyku umiestňovať smerovky až ku nárazníku. 

Video

Diskusia