Hyundai Kona Hybrid.

Testy Test Hyundai Kona Hybrid: Pokrok nezastavíš, toto auto sa doťahuje na TOP konkurenciu

Foto: Filip Kadlečík

23.5. 8:00 KRÁTKY TEST - Hyundai svojim hybridným crossoverom demonštruje veľkú chuť zlepšovať sa, smelo sa môže porovnávať aj so svojim etablovaným konkurentom.

Kórejská automobilka Hyundai je akýmsi čiernym koňom súčasného sveta automobilov. Kedysi sa nad jej produktmi konkurenti z Európy, USA či Japonska iba pousmiali, dnes ich však musia brať so všetkou vážnosťou. Hyundai navyše neustále demonštruje, že apetít po úspechu v jeho prípade neupadá a posúva sa vpred. Dôkazom je aj elektrifikovaná verzia štýlového crossoveru Kona.

Hybridný crossover Hyundai to má so svojimi aktuálnymi priamymi súpermi ľahké, existuje vlastne iba jeden, avšak veľmi tvrdý. Toyota C-HR Hybrid a Kona Hybrid sa bijú o toho istého klienta. Má Hyundai na to, aby porazil produkt automobilky, ktorá sa na poli hybridov pohybuje už desaťročia? Aký je naživo a v čom ešte má slabiny?

Z hľadiska dizajnu Hyundai Toyote nezostáva nič dlžný. Kona je moderné malé SUV, ktoré dokonale zapadne do mestského prostredia. Má odvážnu prednú časť s delenými diódovými svetlami, ktorú ešte navyše zdobia nápadné sivé ochranné prvky. Profil vozidla pôsobí atletickým dojmom, čomu dopomáha aj dvojfarebne lakovaná karoséria s čiernou strechou. Dominantná modrá metalíza síce je výrazná, no podľa nás tomuto autu pasuje ako uliata. Celkový dojem ešte dotvárajú dvojfarebné disky kolies, ktoré patria k tomu najkrajšiemu, čo dnes automobilky ponúkajú. Kona je “iná” a môže polarizovať, nám sa však jej dizajn pozdáva od začiatku a túto verziu Hybrid považujeme za jeho vrchol. 

Video

Diskusia