TESTY Test Hyundai i30 Fastback N: Priameho súpera nemá, ale aj tak by ho v bitke asi porazil

02. Interiér 76%

Hyundai i30 Fastback N sa od hatchbacku zvnútra odlišuje najmä miestom v zadnej časti karosérie. Batožinový priestor vie poskytnúť 450 litrov, no štandardne má objem 436 l vinou vrchnej rozpery na zadnej náprave. V dennej praxi veľmi nezavadzia. Problémom sa stáva pri sklopení sedačiek a prenose väčších predmetov, kedy môže byť lepšie ju odmontovať a dať von. So správnym kľúčom a trochou praxe by to mal v prípade potreby zvládnuť takmer každý.

Batožinový priestor je tu o niečo väčší, no rozpera môže občas zavadzať.
Batožinový priestor je tu o niečo väčší, no rozpera môže občas zavadzať.
Zdroj: Marek Pokrývka

Interiér je vo veľkej miere rovnaký ako v prípade hatchbacku, až na jeden drobný detail. Odlišné farby úžasne intuitívnych tlačidiel jazdných režimov na volante. Namiesto výrazného modrého odtieňa, ktorý sa zhoduje s nezameniteľným lakom karosérie, tu dostali decentnejší čierny finiš. Teraz už teda vôbec nevynikajú.

Kabína testovaného eNka disponovala červeným prešívaním kože, rovnako sfarbenými akcentmi na bočných výduchoch ventilácie i pásikom na hlavici radiacej páky. Na optické rozbitie množstva jednoduchých tmavých plastov to ale celkom nestačí. Žiadalo by sa nám tu viac kontrastu, napríklad vo forme dekoratívneho prostredného panelu na palubnej doske.

Interiéru by nezaškodila o niečo živšia selekcia materiálov.
Interiéru by nezaškodila o niečo živšia selekcia materiálov.
Zdroj: Marek Pokrývka

V porovnaní s niektorými súpermi vyzerá interiér kórejského kompaktu trochu fádne. Nejde o žiadnu tragédiu, ale v dohľadnom čase by sa tu žiadala aspoň malá modernizácia. Priniesť by mohla napríklad koncernový 10,25-palcový infotainment s extra funkciami či nové materiály. Na sedadlách potiahnutých kožou a Alcantarou by sme nemenili nič, ich tvarovanie i čalúnenie je výborné.

Video

Diskusia