Honda Jazz Crosstar 1.5 i-MMD Executive.

Testy Test | Honda Jazz Crosstar: Priestorový zázrak s väčším štýlom a výborným hybridným srdcom

Celkové hodnotenie
Plusy
  • štýlový exteriérový dizajn
  • veľký vnútorný priestor
  • výborne fungujúci pohon
Mínusy
  • vysoká základná cena
Foto: Marek Pokrývka
Plusy
Mínusy

26.8. 18:30 Štvrtá generácia hatchbacku s génmi MPV ponúka výhradne pohon e:HEV (resp. i-MMD). Komplikovaná technika funguje v praxi výborne a odvďačí sa nízkou spotrebou, na rozdiel od typu CR-V jej nerobí problém ani diaľnica.

01. Exteriér 83%

Napriek všadeprítomnej športovo-úžitkovej mánii tvoria hatchbacky segmentu B v mnohých krajinách zásadnú časť trhového koláča. Honda Jazz patrí medzi jeho úspešných zástupcov, za čo vďačí najmä svojej praktickosti. Na jeseň uvedená štvrtá generácia na tom nič nezmenila. No prekvapujúco debutovala výhradne s hybridným pohonom a priniesla terénne štylizovaný variant Crosstar.

Práve tento model sme nedávno mali šancu podrobiť testu. Japonec nás v prvom rade zaujal vzhľadom, ktorý sa uberá trendovým smerom. Malý hatchback preto v danej verzii dostal štedrejšiu svetlú výšku. Okrem toho mal plastové dielce v spodnej časti bodykitu, vrátane striebornej imitácie ochranného plechu. V rovnakej farbe boli spätné zrkadlá i strešné nosiče.

V skúšanej verzii je japonský hatchback dizajnovo výrazný.
V skúšanej verzii je japonský hatchback dizajnovo výrazný.
Zdroj: Marek Pokrývka

Skúšané vozidlo kopírovalo oficiálne prezentované exempláre aj kombináciou belasého laku Surf Blue a čiernej strechy či dizajnom 16-palcových kolies. Malo to efekt, medzi bežnými hatchbackmi segmentu B sa táto Honda určite nestratí. Jej vzhľad pritom podčiarkujú LED svetlá. V noci fungujú solídne, hoci v automatickom režime občas reagovali na protiidúce autá pomaly.

Jazz pôsobí oproti minulosti modernejšie a vo verzii Crosstar taktiež štýlovejšie, ale stále vyznáva rovnaký základný recept. Jeho proporcie opäť zaváňajú segmentom MPV. Nechýba zdvojený predný stĺpik, pri ktorom však došlo k výmene rolí jednotlivých častí. Nosnú funkciu v konštrukcii plní zadný segment. Prospelo to výhľadu šikmo vpred, ktorý je výborný.

Video

Diskusia