Ford Focus Active Combi 1.0 EcoBoost.

Testy Test Ford Focus Active Combi 1.5 EcoBoost: Do terénu nie je, ale poteší veľkou univerzálnosťou

Celkové hodnotenie
Plusy
  • dizajnové i funkčné zmeny
  • priestranná a praktická kabína
  • výborné jazdné vlastnosti
Mínusy
  • pohon 4x4 ani za príplatok
  • obmedzený výber techniky
  • slabšie interiérové materiály
Foto: Marek Pokrývka
Plusy
Mínusy

18.4. 15:00 Najmladší člen modelovej rodiny Focus má odolnejší bodykit a prepracovaný podvozok. Navzdory väčšej svetlej výške jazdí výborne, no dopláca na úzky výber pohonných reťazcov.

01. Exteriér 82%

Hoci veľkú časť sveta opantala móda menom SUV, mnohé klasické autá nižšej strednej triedy sa stále tešia značnej obľúbenosti. Focus patrí medzi nich. Ford aktuálne vyrába jeho štvrtú generáciu, ktorá priniesla okrem iných noviniek rozšírenie palety o terénne štylizovaný variant Active. Práve ten sme nedávno podrobili redakčnému testu.

Služobne najmladší člen rodiny sa vyznačuje klasickými rysmi. Má tmavé plastové nadstavce blatníkov a rovnaký materiál tvorí aj časti nárazníkov. Na nich nechýbajú ani strieborné dielce imitujúce ochranné plechy. Do balíka patria tiež štítky na predných blatníkoch, dve okrúhle koncovky výfuku a špecifická výplň masky chladiča. Svojské sú i disky kolies, v našom prípade boli 17-palcové.

Špecifický plastový bodykit dáva kompaktnému kombi šmrnc.
Špecifický plastový bodykit dáva kompaktnému kombi šmrnc.
Zdroj: Marek Pokrývka

Dôležitým parametrom je svetlá výška, ktorá mierne narástla. V oficiálnych údajoch sú pre jednotlivé nápravy udávané rôzne hodnoty. Vpredu malo pribudnúť 30 mm, na zadnej osi zasa 34 milimetrov. Kompletný kabát pritom automobilka nezvyčajne ponúka pre hatchback i kombi. My sme mali k dispozícii objemnejší variant, pri ktorom majú takéto odrody väčšiu tradíciu.

Odolnejší bodykit výrazne ovplyvnil dizajn auta, pričom na testovanom kúsku tvorili tmavé plasty zaujímavý kontrast k bielemu laku. Špecifická vizáž s nádychom terénu podľa nás typu Focus sekne. No pozitívne hodnotíme, že okrem vzhľadu sa v tomto prípade myslelo tiež na funkčnosť a došlo i na reálne zdvihnutie kombíka.

Video

Diskusia