Ak poviem, že Ford Explorer nemá páru, nebudem ďaleko od pravdy. Minimálne v európskom priestore. Model, ktorý vznikol v USA a pre USA, teraz cez Atlantik zamieril na starý kontinent. Má čaro Ameriky, cítiť z neho veľkorysosť, ktorá európskym automobilom často chýba. 

Pozrite si originálny Ford Explorer do detailu vo veľkej galérii

Len málo tunajších automobilov dĺžkou presahuje hranicu piatich metrov a ak vôbec, ide väčšinou iba o vlajkové lode. Rodinné SUV v podaní Fordu k štedrej dĺžke pridáva aj poriadnu šírku - mierne presahuje hranicu dvoch metrov. V interiéri je cítiť každý extra centimeter, ktorý európska konkurencia Fordu môže iba závidieť. Goliáš s hmotnosťou 2,4 tony a masívnou chrómovou maskou na cestách budí rešpekt.

Ford Explorer PHEV.
Zdroj: Filip Kadlečík
Ak denne jazdíte dlhé trasy, Explorer s pohonom PHEV nevyužijete na sto percent. Pokiaľ sa však vaše cesty väčšinou rátajú maximálne na pár desiatok kilometrov za deň, benzínový šesťvalec budete počuť iba zriedkavo. 
Filip Kadlečík
Ford Explorer PHEV.
Zdroj: Filip Kadlečík

Sánku vám nižšie posadia pravdepodobne aj parametre plug-in hybridného pohonu. Okrem elektromotora pod kapotou pracuje aj prepĺňaný trojlitrový benzínový šesťvalec. V symbióze sa starajú o maximálny výkon 336 kW (457 k) a ohromný krútiaci moment 825 Nm.