Pojem “prémiový automobil” sa dnes spája predovšetkým s technickým vyhotovením vozidla. Definovaný je kvalitou spracovania interiéru, akosťou použitých materiálov, špičkovým technologickým arzenálom či jazdným komfortom a výkonnou motorizáciou. To všetko sú aspekty, ktoré viete ovplyvniť pri výrobe konkrétneho modelu. Šarm, charizma či imidž, to sú zasa faktory, ktoré sa za peniaze kupujú ťažko.

DS 7 Crossback Louvre.
Zdroj: Filip Kadlečík

Najnovším odvážnym počinom francúzska automobilka DS redefinuje zaužívané charakteristiky prémiovej triedy. Aktuálne má v ponuke SUV, kúpou ktorého sa zaradíte do ekluzívneho klubuAmis du Louvre” (Priatelia múzea Louvre, pozn. red) a získate ročný voľný vstup do vychýreného parížskeho múzea. Ide o výnimočný prvok “výbavy”, ktorého obdobu neponúka žiadna iná automobilka sveta. Ide o zážitok.

DS 7 Crossback v edícii Louvre má to správne genius loci. Na múzeum Louvre odkazuje vkusne detailmi, ktoré ho od bežnej DS 7, ale aj inej konkurencie, odlišujú na prvý pohľad. Na jeho kapote tróni monogram “Louvre”, kryty spätných zrkadiel nesú vzor pripomínajúci ikonickú pyramídu a tá je reliéfne zobrazená napríklad aj na stredovom tuneli v kabíne. Toto auto, v jeho krásnom fialovom laku, má ohromný šarm a ako vidíte, mňa si svojim citom pre detail rozhodne získalo. Nevedel som sa naň vynadívať.

DS 7 Crossback Louvre.
Zdroj: Filip Kadlečík

Trojuholníky odkazujúce na pyramídu Louvru totiž dokonale ladia s dizajnovým jazykom samotného DS založeného na kosoštvorcoch. Aktívne LED svetlá, či už predné alebo zadné, sú toho jasným dôkazom a patria medzi to najestetickejšie, čo dnes automobilový svet ponúka. DS 7 Crossback Louvre je natoľko atraktívny, že sa za ním otáčajú náhodní okoloidúci na ulici. To sa dnes, v dobe extravagantných áut, už často nestáva.

DS 7 Crossback Louvre.
Zdroj: Filip Kadlečík
DS 7 Crossback Louvre.
Zdroj: Filip Kadlečík

Kabína špeciálnej verzie je čalúnená v koži Nappa, sedadlá disponujú masážnou funkciou, ale aj vyhrievaním a odvetrávaním. Palubovka dýcha kvalitou a taktiež na nej vidieť odkazy na vychýrené múzeum. DS 7 Crossback ponúka dostatok miesta na zadných sedadlách a ponúka rozmerný batožinový priestor s objemom 555 litrov. Ten je dobre prístupný, poteší aj elektrické ovládanie piatych dverí. Áno, toto je interiér luxusného automobilu.