Dacia Duster 1.3 TCe Techroad

Testy Test Dacia Duster 1.3 TCe Techroad: Rumunský bestseller takýto dobrý ešte nikdy nebol

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Geniálny pomer cena/výkon
  • Vynikajúci podvozok
  • Dynamická, úsporná a moderná motorizácia
Mínusy
  • Absencia 4x4 a samočinnej prevodovky
  • Chýba väčšie množstvo jazdných asistentov
  • Niekoľko nedostatkov v interiéri
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

17.9. 2019 13:35 Motor, ktorý len chvíľu používa aj Mercedes-Benz, pod kapotou Dacie Duster? Áno, stalo sa to. My sme už horúcu novinku otestovali.

01. Exteriér 80%

Dacia Duster nedávno prešla výraznou zmenou. Zbavila sa atmosférického motora so zdvihovým objemom 1,6 litra, ktorého miesto dnes zastáva prepĺňaný litrový trojvalec. Spolu s malým turbomotorom však do ponuky prišla i o niečo zaujímavejšia motorizácia. Nový turbo-štvorvalec 1.3 TCe, ktorý nájdete napríklad i pod kapotou Mercedesu-Benz.

Aby toho nebolo málo, na vrchole cenníka rumunskej automobilky aktuálne stojí i variant označený prívlastkom Techroad. Limitovaná edícia sa v našom prípade spojila s čerstvým prírastkom do portfólia agregátov a vzniklo vozidlo Dacia Duster TCe 150 S&S 4x2 Techroad.

Dacia Duster 1.3 TCe 110 kW 4x2 S&S Techroad.Filip Kadlečík

 Exkluzívnu edíciu spoznáte na prvý pohľad podľa viacerých detailov. Tým hlavným sú brúsené dvojfarebné disky kolies Maldive označené nápadným logom automobilky s červeným lemovaním. Menej výrazným doplnkom sú matne chrómové predné a zadné ochranné kryty či strešné nosiče. Punc individuality špeciálnemu variantu dodáva i logo “Techroad” umiestnené za prednými kolesami.

Z hľadiska dizajnu musíme vyzdvihnúť klasické svalnaté proporcie Dusteru, jeho výrazne klenuté blatníky či nápadité koncové svetlá. Vpredu vám na cestu svietia len halogény, i keď o denné svietenie sa už stará LED technológia. Za príjemnú červenú metalízu sa dopláca bezmála päť stoviek. Ak vás rozpočet netlačí, červená Fusion je skvelou voľbou. Nám sa už od prvej medzinárodnej jazdy páčila najmä charakteristická oranžová metalíza, tá už však trochu zľudovela. Teraz podľa nás najkrajší Duster vyzerá práve tak, ako naša testovačka.

Video

Diskusia