Citroën C5 Aircross Hybrid.

Testy Test | Citroën C5 Aircross Hybrid: Toto je jednoznačne najlepší model značky za ostatné roky

Celkové hodnotenie
Plusy
  • výborné jazdné vlastnosti vo všetkých smeroch
  • prepracovaný dizajn aj interiér
  • rozumná cena
Mínusy
  • bez wallboxu menej komfortné dobíjanie
  • nie je dostupný ako 4x4
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

19.9. 8:00 V modernej ére Citroën takmer určite nemal tak podarený model, ako je C5 Aircross Hybrid. Na toto tvrdenie máme svoje dôvody.

01. Exteriér 90%

Bez ďalších okolkov môžeme rovno na začiatku recenzie vysloviť tvrdenie, že Citroën C5 Aircross Hybrid je najlepší moderný Citroën, ktorý za ostatné roky či možno i desaťročia vznikol. Odvážne tvrdenie? Máme na neho svoje dôvody.

Citroën C5 Aircross Hybrid.
Citroën C5 Aircross Hybrid.
Zdroj: Filip Kadlečík

Všetko sa v prípade tohto plug-in hybridu začína dizajnom. Tak, ako sa na francúzske auto patrí, aj v tomto prípade je vizuál vozidla hravý, neopozeraný a odvážny, no zároveň istým spôsobom majestátny a elegantný. S dĺžkou 4 500 mm je C5 Aircross solídny kus auta, to ešte navyše umocňuje aj prítomné oplastovanie, ktoré v prípade verzie Hybrid zdobia modré detaily. Okrem nich sú dizajnovým špecifikom hybridu len dva emblémy s písmenom “H” a jeden nápis “Hybrid” na veku batožinového priestoru. Nám však vôbec nevadí, že od bežných spaľovacích verzií sa špičkový hybrid odlišuje len v drobnostiach. Jeho dizajn považujeme beztak za veľmi vydarený a bola by škoda na ňom niečo meniť.

Video

Diskusia