Citroën C4 Cactus Feel PureTech 110.

Testy Test Citroën C4 Cactus: Stále je trochu kontroverzný, no láka na komfort i priaznivú cenu

Foto: Marek Pokrývka

5.2. 19:00 KRÁTKY TEST – Omladený variant francúzskeho kompaktu sme si vyskúšali so základným vybavením Feel a benzínom PureTech 110, ktorý je teraz dnom ponuky. Kombinuje sa so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Citroën preukázal v roku 2014 znovu slušnú dávku odvahu uvedením sériového typu C4 Cactus. Kríženec medzi malým SUV a hatchbackom nižšej strednej triedy vzbudil veľké haló. Vďaka svojskému dizajnu si našiel mnohých fanúšikov, ale tiež nemálo odporcov. Preto prešiel po trojročnej kariére zjemnením tvarov.

S omladenou verziou tohto auta sme sa už stihli podrobne zoznámiť, našimi rukami prešla predvlani. V rámci konkurencie došlo medzičasom k viacerým zmenám. Obstojí tento kompakt medzi nimi aj dnes, keď sa začína hovoriť o nástupcovi vo forme SUV-kupé? Zisťovali sme to v ďalšom teste.

Cactus pôsobí na trhu aktuálne už šesť rokov, no stále má čo ponúknuť.
Cactus pôsobí na trhu aktuálne už šesť rokov, no stále má čo ponúknuť.
Zdroj: Marek Pokrývka

Francúz sa nám do rúk opäť dostal v benzínovej verzii PureTech 110, no tentokrát s manuálnou prevodovkou a slabším vybavením. Šlo o základnú úroveň Feel. Testovaný exemplár disponoval príplatkovou modrou farbou a niekoľkými ďalšími opciami, ktoré spríjemňovali jeho používanie. Spomenúť môžeme vyhrievanie predných sedadiel či parkovaciu kameru.

Šlo o rozumnú selekciu, ktorá nijak závratne nezvýšila cenu. Vybavenie pritom obsahovalo všetky najdôležitejšie prvky. Niekomu by mohli chýbať predné ultrazvukové snímače, vďaka krátkej prednej časti a dobrému výhľadu však nejde o zásadný nedostatok. Skôr by sme ocenili konvenčné ovládanie klimatizácie a otváranie zadných okien.

Interiér francúzskeho hatchbacku je originálny, no má svoje muchy.
Interiér francúzskeho hatchbacku je originálny, no má svoje muchy.
Zdroj: Marek Pokrývka

Chýbal nám tiež otáčkomer, ktorý automobilka tvrdohlavo odmieta pridať na digitálny prístrojový panel. Naopak vyzdvihnúť musíme pohodlnosť sedačiek. A tiež nápaditý dizajn interiéru, ktorý sa po rokoch ešte neošúchal. Ani z hľadiska materiálov či priestrannosti to nie je na zahodenie. Cactus má svoje muchy, ale stále ide o konkurencieschopný kompakt.

Video

Diskusia