Útulná kabína

Komfort, ktorý malým mestským hatchbackom nebýva vždy vlastný, tu dotvárajú aj príjemne mäkké a dobre vypracované sedadlá. Na nich si Citroën dal záležať a je to cítiť. Nielenže dobre vyzerajú, ale sú aj veľmi pohodlné. Príplatková možnosť trojstupňového vyhrievania im kredit ešte zvyšuje. Celá kabína Citroënu C3 je útulná. Nespolieha sa na extravagantné dizajnové prvky, ktoré zdobia viacerých jeho konkurentov. Nie, prím tu hrá jednoduchosť a elegancia.

Citroën C3 PureTech 110 EAT6 Shine.
Citroën C3 PureTech 110 EAT6 Shine.
Zdroj: Filip Kadlečík

V našom prípade bolo vozidlo vybavené interiérom s cenníkovým označením “Emerald”, ktorý ponúka drobné dekory zladené s už spomínanou tyrkysovou farbou laku. Elegantné  lišty pekne a decentne oživujú inak pomerne tmavú kabínu. Pokiaľ ide o jednotlivé prvky interiéru - volant má Citroën zvládnutý špičkovo, jednoduchá prístrojová doska kombinujúca analógové budíky a digitálny displej je prehľadná a displej infotainmentu má príjemné rozlíšenie.

Elegantné  lišty pekne a decentne oživujú inak pomerne tmavú kabínu.
Autor

Ráta sa nám, že systém viete ovládať čiastočne aj priamo z volantu. To býva výsadou prémiových vozidiel. Škoda len, že ovládanie klimatizácie je stále dotykové. Určite sa naň dá zvyknúť, no ani po rokoch nepatríme medzi zástancov tohto riešenia. Priestor na zadných sedadlách je v rámci segmentu priemerný a to isté platí aj o kufri s kapacitou 300 litrov.