Predná časť nesie črty typické pre moderné Citroëny.

Testy Test Citroën Berlingo BlueHDi 130 EAT8 Shine: Nehovorte mu dodávka, toto je rodinný ideál

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Obrovský vnútorný priestor
  • Dobrý pomer cena/výkon
  • Úsporný diesel a moderný automat
Mínusy
  • Zlé ovládanie vyhrievania sedadiel
  • Parkovacia kamera nemá reálny 360° pohľad
  • Vlažné reakcie infotainmentu
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

8.11. 14:55 Za kráľov rodinných automobilov sa dnes považujú kombi, čoraz viac karty miešajú veľké SUV. Je to však naozaj potrebné? Existuje možnosť, ktorá nezruinuje váš rodinný rozpočet a ponúkne obrovské výhody.

01. Exteriér 70%

Citroën Berlingo je ne poli malých úžitkových automobilov etablovaným hráčom. Na cestách ho vidieť často, predáva sa veľmi dobre. Problémom dosluhujúcej generácie bol fakt, že v porovnaní s konkurenciou bola pomerne zastaralá. Francúzi si preto dali záležať a prišli s autom, ktoré sa smelo môže pozrieť do očí každému konkurentovi.

Zozadu sa vozidlo medzigeneračne výrazne nezmenilo.
Zozadu sa vozidlo medzigeneračne výrazne nezmenilo.
Zdroj: Filip Kadlečík

Z dizajnového hľadiska tu je zrejmý vplyv predchádzajúcej generácie, Berlingo si svoje základné tvary zachovalo. Finálne stvárnenie je však úplne odlišné. Predná časť dostala delené reflektory, ktoré sa skladajú z LED denného svietenia, halogénových parabol a hmloviek. 

Pri testovanej verzii treba vyzdvihnúť i elegantnú kombináciu čiernej metalízy so štýlovými bielymi doplnkami. Zadná časť je jednoduchá, zdobia ju zvislé svetlá s nápaditou grafikou. Za zmienku stoja nápadné pánty zadného skla - to sa totiž dá otvoriť i separátne. Berlingo pekne spája moderné dizajnové vychytávky s funkčnosťou.

Video

Diskusia