Temný rytier pochádza z výrobnej linky v Spojených štátoch, rovnako ako jeho súrodenci v podobe X3, X4, X5 a X6. Hoci je auto navrhnuté pre globálny trh, ktorý zahŕňa aj Európu, je zjavné, kde sú jeho korene. X7 je už v štandarde skvelé SUV, ktoré je vyrobené podľa amerického vkusu. To sa odráža nielen na veľkých rozmeroch, ale aj na detailoch výbavy a dynamických aspektoch.

BMW X7 Edition Dark Shadow
Zdroj: ROBO HUBAČ

Ako už napovedá názov, hlavnou atrakciou tohto špeciálneho modelu je v porovnaní s normálnou verziou tmavý vzhľad karosérie. Jedinečný tmavý lak Frozen Arctic Grey sa na BMW radu X použil vôbec po prvý krát a treba podotknúť, že autu robustných rozmerov neskutočne sedí.

Celkový vzhľad limitky dopĺňa odtieň Black High Gloss Shadow Line, ktorý je použitý na detailoch karosérie, ako sú obrysy okien, kryty B a C stĺpikov, kryty spätných zrkadiel aj na koncovkách výfuku. Aj keď by sa mohlo zdať, že sivý odtieň všetky krivky auta zatieni, nie je to tak. Napriek tomu, že sa na tele X7 nenachádza jediný strieborný chróm, z každého uhla vykúkajú prepracované detaily.

BMW X7 Edition Dark Shadow
Zdroj: ROBO HUBAČ

Vďaka svojim kubickým rozmerom je na palube k dispozícii obrovský priestor. Interiér BMW X7 Dark Shadow Edition má podľa očakávaní veľmi kvalitné spracovanie. Dominantná modrá nappa koža Night Blue sa dostala na vrch palubnej dosky, do panelov dverí a na lakťovú opierku. Spodná časť palubovky a operadlá predných sedadiel sú potiahnuté čiernou Merino kožou.

Znamená 7 sedadiel 7 plnohodnotných miest na sedenie?

BMW X7 Edition Dark Shadow
Zdroj: ROBO HUBAČ

Aj v špeciálnej edícii sa nachádza 7 sedadiel v rozmiestnení 2 + 3 + 2. V prípade prvého a druhého radu sedadiel nie je o čom diskutovať, nádych luxusu a pohodlného posedu vidí človek už cez okná. Keď si sadnete dovnútra, tento pocit sa umocní. Čo ale tretí rad sedadiel? Nie je tak trochu zbytočný?

Chcela som zistiť, či sa sem zmestia aj dospelí ľudia, alebo je tento sedací priestor vyhradený iba pre vyvrheľov. Na moje prekvapenie sa sem dokážu pohodlne usadiť 2 cestujúci, ktorý majú menej ako 180 cm. Kolenami nenarážate do zadnej steny sedačiek druhého radu, aj keď rezerva má doslova iba zopár centimetrov.

BMW X7 Edition Dark Shadow
Zdroj: ROBO HUBAČ

K tomu sa pridáva veľkorysá vzdialenosť od stropu, ktorá je rovnaká ako v prípade stredných sedadiel, takže nemáte klaustrofobický pocit ako v konzerve. Pomáha tiež skutočnosť, že máte nad hlavou samostatné strešné okno, ktoré má samozrejme elektricky ovládané otváranie zo všetkých radov.

Nie je to ale dokonalé. I keď sa tu sedí pohodlne a viem si predstaviť prežiť vzadu niekoľko desiatok kilometrov, spôsob nastupovania je viac než nekomfortný. I keď má auto vzduchový podvozok a máte ho na najnižšej možnej úrovni, stále je to príliš vysoko. Ak neplánujete využívať 3 rady sedadiel, batožinový priestor narastie na 750 litrov.

BMW X7 Edition Dark Shadow
Zdroj: ROBO HUBAČ

Veko kufra sa otvára dvoma spôsobmi, samozrejme pomocou elektroniky, podľa toho, čo chcete naložiť.  Buď otvoríte iba vrchnú časť, alebo aj spodnú, na ktorú sa dá v prípade nutnosti dobre posadiť. Stlačením jedného tlačidla si môžete auto dokonca znížiť, aby ste mali nakladaciu plošinu v ideálnej polohe.