TESTY Test BMW 530e xDrive: Plug-in hybrid funguje výborne, hoci má aj nejaké nedostatky

06. Záver 81%

BMW 530e xDrive síce nie je výrazne drahšie než porovnateľní konkurenti, ale v rámci modelového radu nemá ľahkú pozíciu. Cenou sa totiž blíži k nemenej dobrým naftovým a benzínovým šesťvalcom. Tie síce neponúknu tichú jazdu na elektrinu, ale oba majú ešte viac sily a zároveň jazdia príjemne úsporne. Aj diesel je pritom o niekoľko desiatok kíl ľahší.

Dostupnosť pohonu 4x4 môže atraktivite hybridu pomôcť, no bodlo by aj kombi.
Dostupnosť pohonu 4x4 môže atraktivite hybridu pomôcť, no bodlo by aj kombi.
Zdroj: Marek Pokrývka

Plug-in hybrid z Mníchova funguje v praxi výborne, najmä ak ho často nabíjate. Vtedy sa vie odvďačiť hospodárnou a lacnou prevádzkou. Jeho výhodou je tiež veľká pohoda na palube, ku ktorej prispieva tichá jazda na elektrinu. Tej vládne Bavor vďaka väčšej batérii viac. Ani benzín však nie je rušivý, pričom na rozdiel od niektorých iných áut triedy PHEV sa po vybití akumulátora netreba báť hrozivej spotreby.

V praxi sa nám tento hybridný sedan páčil, hoci má aj nejaké nedostatky. Popri cene je to najmä obmedzený batožinový priestor. Praktické nároky by mohla aspoň sčasti vyriešiť karoséria kombi, no tú pri variante 530e automobilka neponúka. Druhým obmedzením z pohľadu zákazníkov mohla byť nedostupnosť pohonu xDrive. Tú automobilka vyriešila, pričom úspornosť vďaka čomu môže byť tento variant atraktívnejší.

BMW 530e xDrive.

Celkové hodnotenie

Dizajn
82%
Interiér
80%
Motor, spotreba
92%
Jazdné vlastnosti
83%
Cena
66%

Video

Diskusia