Interiér BMW ponúka dostatok priestoru pre cestujúcich vpredu, ale v najnovších generáciách radu 3 sa pohodlne usadia aj pasažieri v druhom rade sedadiel. Kufor poskytuje miesto pre objem batožiny do 375 litrov, čo je prijateľné, ale limituje ho jeho tvar. Takže ak patríte k ľuďom, ktorí so sebou vozia napríklad psa v klietke, tak ako ja, toto auto nebude pre vás to pravé orechové.

BMW 330e Sedan
Zdroj: Nina Pánska

Výbava zahŕňala bezkľúčový prístup, ktorý má značka BMW podľa môjho názoru pekne zvládnutý. Reaguje bez omeškania, kľúče nie je potrebné vôbec brať do rúk a vozidlo je možné otvoriť aj potiahnutím kľučky zadných dverí. Interiér je minimalistický a elegantný, páči sa mi kontrast medzi tmavomodrou exteriérovou farbou a bledou kožou vnútri, ktorá priestor rozjasnila.

Vodič má pred sebou zakrivený displej prepájajúci palubný počítač s obrazovkou infotainmentu. Hardvérových ovládačov je v interiéri tak akurát. Tie na volante a stredovom paneli sú jasne a dobre viditeľné a rozumne usporiadané. Ak by ventiláciu, alebo vyhrievanie sedadiel nebolo nutné nastavovať cez dotykovú obrazovku, nemala by som v tomto ohľade žiadne výhrady.

Asistenčné systémy a ich fungovanie hodnotím pozitívne. Práca adaptívneho tempomatu je kultivovaná a plynulá, aj keď sa mi viac krát stalo v tom istom úseku cesty, že v zákrute za krajnicou stálo zaparkované auto, ktoré si BMW vyhodnotilo ako prekážku a začalo nezmyselne brzdiť. Pred možnou kolíziou s iným vozidlom auto vodičovi zobrazí výstrahu, aj na head-up displeji.