Interiér vozidla  umne kombinuje moderné elementy s konzervatívnejšími prvkami. Volant má veľký priemer a hrubý veniec, vďaka čomu je práca s ním optimálna. Za ním svieti virtuálna prístrojová doska schopná ponúknuť niekoľko rôznych zobrazení. Mne najviac vyhovovalo to, v ktorom som dostával maximum informácií o vozidle. Virtuálny kokpit od Audi je výborný, cítiť z neho roky skúseností.

Audi Q5 40 TDI S Line quattro ultra.
Zdroj: Filip Kadlečík

Infotainment MMI, ktorý sa ovláda prostredníctvom centrálneho dotykového displeja, funguje veľmi dobre, nemám voči nemu žiadne výhrady. Skôr naopak, pochváliť ho možno za rýchle reakcie a dobrú odozvu. Dnes už je výnimočné, keď vozidlo ponúka reálny panel určený na ovládanie klimatizácie. V Audi Q5 nechýba a je obohatený o smart funkcie. Rovnako tu nájdete aj klasický otočný ovládač hlasitosti.

Na palubovke faceliftovanej Q5 je všetko tak, ako má byť a mohla by slúžiť ako predloha aj do budúcnosti či pre iných automobilových výrobcov. Kvalitu tu je cítiť na prvý dotyk. Napríklad vtedy, keď pracujete s otočnými ovládačmi. Ich chod pripomína kvalitné gramofóny, cítiť z neho mechaniku.

Audi Q5 40 TDI S Line quattro ultra.
Zdroj: Filip Kadlečík

Kabínu modelu Q5 je vynikajúca, no má svoje chyby. Mne tu najviac prekážal vysokolesklý čierny plast umiestnený na centrálnom tuneli. Na takto exponovanom mieste podľa mňa nemá čo hľadať. Po pár mesiacoch užívania bude poškriabaný a tým bude znehodnocovať inak krásny interiér. Spomenúť musím aj lakťové opierky. Tá stredová je plne nastaviteľná, čo znamená, že vodič môže zaujať komfortnú polohu aj pri dlhých cestách. Opierka na dverách je však príliš nízko a tak som si ľavú ruku nevedel položiť podobne pohodlne, ako pravú. Drobnosť, ale nepoteší.

Audi Q5 40 TDI S Line quattro ultra.
Zdroj: Filip Kadlečík

Audi Q5 nepatrí medzi najväčšie dostupné SUV, skôr sa radí k tým, ktoré majú rozumné vonkajšie rozmery a adekvátnu priestorovú ponuku vnútri. Na sedadlách v druhom rade sa niet na čo sťažovať a batožinový priestor s objemom 520 litrov je príjemný. Nebyť drobných zaváhaní v kokpite vodiča, nebolo by tu čo kritizovať.