Audi Q5 patrí medzi tradičné etablované SUV, ktoré sú na trhu dlhodobo obľúbené. Nedávno rodinný kúsok Ingolstadtu prešiel decentnou modernizáciou a tá mu výrazne prospela. Stále ponúka rokmi overenú kvalitu, no pridáva viaceré moderné drobnosti.

Audi Q5 40 TDI S Line quattro ultra.
Zdroj: Filip Kadlečík

Dizajnu sa v testoch zvyčajne nechcem venovať viac, než je treba, no tentokrát musím urobiť výnimku. Audi Q5 totiž po facelifte vyzerá ešte lepšie, než v minulosti. Prispievajú k tomu predné full-LED matrix svetlomety s dynamickou smerovkou zabudovanou do svetelného podpisu. Krásne a vysoko funkčné riešenie. Oceníte ho predovšetkým v noci, kedy môžete mať diaľkové svetlá aktivované prakticky neustále, vozidlo iba automaticky vypína jednotlivé svetelné lúče, ktoré by mohli oslniť okolitých vodičov.

Vyvážené proporcie automobilu, striedanie ostrých hrán a ladných tvarov, ale aj koncové svetlá využívajúce OLED technológiu, sa starajú o krásny dizajn vozidla. Ich grafika je aktívna a mení sa v závislosti od jazdných režimov. Základný profil ich podsvietenia si vyberáte ešte pri kúpe vozidlo spomedzi troch dostupných. Sympatická možnosť miernej individualizácie. Aj vďaka tejto vychytávke vyzerá Q5 moderne, ale zároveň neodradí prílišnou extravaganciou. Dizajnovo má veľmi blízko k dokonalosti.