TESTY Test Audi Q3 Sportback 45 TFSI: Atraktívne a rýchle SUV-kupé má dve hlavné slabiny

04. Podvozok 83%

Dobrou správou je, že nami testovaný variant nie je rýchly iba v priamom smere. Zákruty mu vôbec nie sú cudzie. Jazdné vlastnosti SUV-kupé sú solídne a ľahko čitateľné, v prípade prehnaného tempa sa prejaví nedotáčavosť. Tú možno ľahko korigovať. Pri rýchlej jazde by sme ocenili vyšší odpor riadenia, ale podstatné je, že predné kolesá usmerňuje presne.

Športový model to nie je, ale jazdné vlastnosti tohto SUV sú dobré.
Športový model to nie je, ale jazdné vlastnosti tohto SUV sú dobré.
Zdroj: Marek Pokrývka

Skúšané vozidlo disponovalo adaptívnymi tlmičmi. Zmeny ich režimu sú citeľné, ale nie priepastné. Pod charakter pruženia sa podpísalo aj obutie, v našom prípade šlo o devätnásťpalcové disky obuté do pneumatík s mierami 255/45 R19. Paleta obsahuje až dvadsiatky. Tým by sme sa však asi vyhli, keďže by mohli ohroziť úroveň komfortu.

Hmotnosť ráfikov na výraznejších nerovnostiach trochu cítiť, no skôr ich počuť. Akustická izolácia by mohla byť pri zástupcovi prémiovej značky lepšia. Platí to nielen pre rázy od kolies, ale aj valivý hluk pneumatík. Z mechanického hľadiska ale výhrady nemáme. Väčšinu defektov asfaltu podvozok pekne tlmí, do karosérie či interiéru sa prenášajú len tie veľké. Z hľadiska pohodlia model Q3 Sportback nesklame.

Video

Diskusia