06. Záver 90%

Na batériou poháňané vozidlá sa mnohí ľudia stále pozerajú cez prsty, v mnohých prípadoch to ale nemá reálne opodstatnenie. Audi e-tron Sportback patrí medzi ne. Je to príťažlivý elektromobil, ktorý hrá na všetky správne struny a pokojne znesie porovnanie so spaľovacou konkurenciou.

Štyri kruhy postavili výborné SUV-kupé tankujúce elektrinu.
Zdroj: Marek Pokrývka

Nemecké elektrické SUV-kupé láka na štýlový dizajn, ale tiež moderné technológie či luxusný a priestranný interiér. Z hľadiska praktickosti voči nemu nemáme žiadne výhrady. Radosť nám robil aj jeho pohon disponujúci vysokým výkonom a veľkou batériou umožňujúcou rýchle nabíjanie, rovnako ako vzduchový podvozok ponúkajúci dobré jazdné vlastnosti i veľkú úroveň komfortu.

Má tento model nejaké nedostatky? Ten najväčší je jeho prémiová cena, pri testovanom kúsku však vidíme viaceré možnosti na ušetrenie. Patria medzi ne aj virtuálne spätné zrkadlá. Audi na nich evidentne urobilo kus práce, napriek tomu podľa nás klasiku z hľadiska bezpečnosti nenahradia. S výmenou benzínu alebo nafty za elektrinu by sme však v tomto prípade veľký problém nemali.

Audi e-tron Sportback 55 S-line.

Celkové hodnotenie

Dizajn
92%
Interiér
91%
Motor, spotreba
93%
Jazdné vlastnosti
92%
Cena
80%