Nový Hyundai Tucson vyzýva Volkswagen Tiguan do boja nielen svojim odvážnym dizajnovým stvárnením, pravdou však je, že z tejto stránky ho poráža na celej čiare. Tiguan vedľa Tucsonu vyzerá ako sivá myška, no má aj svoje silné stránky. Nemecký Auto Bild porovnal dva obľúbené SUV modely vodičov.

Exteriér

Dominantnou časťou modelu Tucson je rozhodne jeho predná časť s “anjelskými krídlami” svetlometmi, ktoré sú nápadito zapracované do čelnej masky. Okrem reflektorov však pohľad upútajú aj ostré línie karosérie či hranaté a svalnaté blatníky.

Hyundai Tucson 1.6 CRDi DCT7 4x4 Premium.
Zdroj: Auto Bild
Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 110 kW (150 k) DSG7 4Motion Elegance.
Zdroj: Auto Bild

 V prípade Tucsonu sa je na čo pozerať aj v oblasti D-stĺpika zdobeného výrazným chrómovým dekoračným prvkom. Vďaka nemu kórejská novinka pri pohľade z profilu má tendenciu pripomínať SUV-kupé. Hyundai dbal aj na dizajn ráfikov, no poriadne prepracované sú aj koncové svetlá. Tie majú štyri horizontálne segmenty spojené jednoduchou vertikálnou líniou. Vďaka nim nesie Tucson po zotmení nezameniteľný svetelný podpis aj na zadnej časti.  Na prvý pohľad zaujme fakt, že tu na zadnom skle naoko chýba stierač. V skutočnosti je však dômyselne skrytý pod strešným spojlerom.

Hyundai Tucson 1.6 CRDi DCT7 4x4 Premium.
Zdroj: Auto Bild
Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 110 kW (150 k) DSG7 4Motion Elegance.
Zdroj: Auto Bild

Tiguan je podstatne rezervovanejší a konzervatívnejší. Jeho jednoduché línie vyzerajú v porovnaní s Tucsonom extrémne tradicionalisticky. Menili by ste však niečo, keď to roky funguje? Jednoduchý dizajn z módy nevyjde tak skoro, ako extravagancia. Tiguan nie je škaredý, no pri Tucsone vyzerá ako sivá myška. Jeho jednoduchý dizajn v porovnaní s Kórejcom nič výrazné neponúka, aj keď sa tu v skutočnosti je na čo pozerať. Napríklad aj koncové svetlá Tiguanu majú svoje čaro, o ktoré sa stará ich aktívna grafika.