TESTY Skloňte sa pred kráľom. Test Mercedes-AMG GT 63 S: Toto je superšport v tele rodinnej limuzíny

04. Podvozok 95%

Toto vozidlo je do veľkej miery aj o zanechaní dojmov na okolí. V prvom rade je však spôsobom blízkym Affalterbachu vyšľachtené na to, aby na ceste podávalo čo najlepšie jazdné výkony. Z pohľadu univerzálnosti je rozsah jeho schopností šialený, prekračuje ním i spektrum ponúkané BMW M5.

21
21" disky prispievajú k skvelému gripu
Zdroj: Filip Kadlečík

Ťažko veriť, že pri takto výkonnom vozidle AMG siahlo po vzduchovom pružení, ktoré pri bežnej jazde umožňuje zachovanie vysokej miery komfortu. Stačí však vozidlo prepnúť do režimu, v ktorom sme ho mali najčastejšie - Race - a pocitovo sa z neho stane tuhá športová placka prilepená ku asfaltu. Ani v “Comforte” auto nie je pohodlné ako bežné CLS či trieda S, vzhľadom na jeho schopnosti však beztak prináša neuveriteľný komfort. Znesiteľnou nevýhodou podvozka je fakt, že mu robia problém výraznejšie priečne nerovnosti.

Pokiaľ to nemáte v úmysle, utrhnúť toto auto v zákrute je takmer nemožné. Na druhú stranu, skúste sa pohrať s ovládačmi na volante, vypnite si stabilizáciu, hoďte prevodovku do manuálneho režimu a užívajte si prekvapivo bezpečné driftovanie so supersilnou štvorkolkou. Hmotnosť 2 045 kg sa nedá necítiť a má aj svoje nevýhody. AMG-čko však nevídaným spôsobom pribíja na zem a to drží a drží a drží…

Video

Diskusia