Škoda Kamiq je v porovnaní s príbuzným kompaktom navonok výraznejšia, za čo vďačí okrem robustnejšej siluety najmä deleným predným svetlám. Vrchný diódový segment dáva novinke charakteristický svetelný podpis. Na oboch koncoch karosérie môžu byť plne LED svetlá, ktorých súčasťou sú dynamické smerovky. Tie zadné nápadne pripomínajú typ Scala.

Kufor ponúka objem 400 litrov, po sklopení sedadiel je to 1 395 l.
Kufor ponúka objem 400 litrov, po sklopení sedadiel je to 1 395 l.
Zdroj: Škoda

Čech patrí rozmermi na vrchol svojej triedy. S dĺžkou dosahujúcou 4 241 mm je napríklad o celých 10 centimetrov dlhší než koncernový španielsky brat Seat Arona, no prerastá aj súperov z iných stajní. Aj vďaka tomu prináša vzdušnejší interiér. Priestorová ponuka je prekvapujúco veľká, najmä v oblasti nôh vzadu sediacich. Slušný je tiež kufor. So základným objemom rovných 400 litrov patrí k špičke kategórie, aj keď za príbuzným hatchbackom veľkosťou o nejaký kus zaostáva.

Dvojica českých súrodencov je zvnútra takmer rovnaká. Po usadnutí za volant crossoveru sme sa cítili ako doma, keďže Scala nedávno navštívila našu redakčnú garáž. Kamiq využíva rovnakú palubnú dosku i viaceré ďalšie komponenty. Platí to aj pre sedadlá, na ktoré sa však vďaka vyššej stavbe o niečo ľahšie nastupuje. K dispozícii sú aj športovo tvarované kúsky s integrovanou opierkou hlavy. Na výber je viacero druhov čalúnenia, ale tiež dekoratívnych obkladov. Skladba materiálov pôsobí na daný segment dobre. Ergonómia je na vysokej úrovni, s výnimkou nutnosti ovládania tepelného manažmentu cez obrazovku multimediálneho systému.

V kabíne crossoveru je použitých veľa známych komponentov.
V kabíne crossoveru je použitých veľa známych komponentov.
Zdroj: Škoda

Okrem interiérových dielcov prevzala novinka od služobne staršieho brata aj paletu vybavenia. Môže tu byť digitálny prístrojový panel, veľký 9,2-palcový displej infotainmentu, rozhranie Wi-Fi i štvorica vyhrievaných sedadiel, moderným prvkom sú konektory USB-C či bezdrôtové nabíjanie telefónu. Samozrejmosťou je bohatá paleta šikovných riešení z balíka Simply Clever. A rovnako aj odkladacích priestorov a praktických detailov, pri každodennom používaní vozidlo určite nesklame.