Corolla Touring Sports alias rodinné kombi

Corolla Touring Sports
Zdroj: Auto Bild

Kombi TS v novej športovej výbave GR Sport ponúka červené prešívanie poťahov sedadiel a logo GR na opierkach hlavy. Túto karosársku verziu sme vyskúšali so silnejším hybridným pohonom založeným na benzínovom dvojlitrovom štvorvalci.

Výkon systému je v tomto prípade až 196 koní (+ 6 % oproti predošlej generácii), zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 7,4 sekundy (– 0,5 s oproti predošlej generácii) a maximálna rýchlosť je obmedzená rovnako na 180 km/h. Zaujímavé je, že aj priemerná spotreba je podľa údajov úplne rovnaká ako v prípade slabšej verzie (4,4 l/100 km). Jazdu s touto verziou sme si skutočne užili.

Pohon reaguje na milimetrové pokyny plynovým pedálom, najmä počas jazdy do kopca. Cítiť, že elektromotor je poriadne silný a výrazne pomáha benzínovému. Výkon e-motora je teraz 113 koní/83 kW a krútiaci moment 206 Nm. Zaujalo nás aj to, ako citlivo dokáže nová Corolla samočinne pribrzďovať pred kruhovým objazdom alebo zákrutou. Sami by sme to lepšie nezvládli.

Vozidlo pritom čerpá z dát navigácie, zo snímacích senzorov, ako aj odčítaných dopravných značiek. Kombi kúpite od 26 690 eur so slabším hybridom 1,8 alebo od 30 490 eur so silnejším 2,0.

Corolla Touring Sports
Zdroj: Auto Bild

Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane