Toyota Corolla hatchback

Corolla Hatchback
Zdroj: Auto Bild

Už piatu generáciu samonabíjacieho hybridného pohonu dostala po novej Corolle Cross aj „bežná“ Corolla. V krátkej verzii hatchback sme vyskúšali slabšiu verziu kombinovanú s benzínovým štvorvalcom s objemom 1,8 litra.

Výkon tohto systému je 140 koní (+ 14 % oproti predošlej generácii), Corolla s ním zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 9,1 sekundy (– 1,8 sekundy vs predošlá generácia) a maximálne vytiahne 180 km/h (el. obmedzená).

Priemernú spotrebu výrobca udáva na úrovni 4,4 l/100 km. Toyota použila nové a silnejšie lítiovo-iónové akumulátory aj elektromotory sú výkonnejšie než doteraz. Konkrétne v tejto verzii má elektromotor najvyšší výkon 95 koní/70 kW a krútiaci moment 185 Nm. V praxi to znamená nielen dynamickejšiu jazdu, ale aj väčší podiel jazdy na elektrinu, a teda nižšiu spotrebu.

Samozrejmou súčasťou pohonného systému je automatická bezstupňová prevodovka CVT, ktorú dostanete už v základnej verzii Active za 24 290 eur. Do sériovej výbavy patrí okrem iného automatická klimatizácia a zadná kamera. Podľa nás férová ponuka.

Toyota Corolla 2023 Hatchback
Zdroj: Auto Bild

Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane