Málokto vie, že podľa pôvodných plánov Škody malo ako prvé na trh prísť práve kupé. Bežný Enyaq iV s karosériou SUV mal nasledovať potom. Obrátené poradie však je lepšie.

Škoda Enyaq Coupé RS iV.
Zdroj: Filip Kadlečík

Záujemcovia si najskôr mohli kúpiť racionálnejšiu a lacnejšiu verziu a tí, ktorí si počkali, teraz dostávajú čerešničku na torte. Aký je medzi dvojicou modelov rozdiel v ohľade praktickosti?

SUV-kupé má veľký šarm a nesklamalo ani v otázke vnútorného priestoru. Aj na zadných sedadlách som sa cítil komfortne, ponuka je nadpriemerná najmä v pozdĺžnom smere. S mojou výškou 185 cm som sa s rezervou zmestil aj pod presklenú klesajúcu strechu.

Škoda Enyaq Coupé RS iV.
Zdroj: Filip Kadlečík

Batožinový priestor je viac než slušný - s kapacitou 570 l stráca na bežný Enyaq iba 15 l, na Octaviu Liftback 30 l. V neprospech kupé mierne hrá aj maximálna prepravná kapacita limitovaná na 1 610 l. Základné SUV po sklopení zadných sedadiel zvládne prepraviť 1 710 l.

Anketa: Ktorú verziu modelu Enyaq by ste si vybrali vy?

Rozdiely medzi dvomi verziami sú na papieri kozmetické, no v praxi skosená zadná časť kupé viac limituje pri preprave väčších predmetov. O niečo praktickejšie je teda bežné SUV. Ak vás však Coupé chytá za srdce, pokojne si ho doprajte. Nebude vás stáť veľa kompromisov.