Začiatkom júna malo virtuálnu premiéru nové BMW radu 4. Medzičasom debutovala po boku sedanu M3 jeho športová odroda M4, pár týždňov dozadu sa zasa svetu ukázal kabriolet. Kupé sme už mali možnosť naživo spoznať. Statické rande nám ukázalo skutočný vzhľad mnohými kritizovanej masky chladiča, ale tiež priestorové pomery či vyhotovenie interiéru. No ako tento Bavor jazdí?

Na túto otázku už dnes poznáme odpoveď. S nemeckým vozidlom sme absolvovali pilotné kilometre, pri ktorých sme mali na pár hodín k dispozícii už známy exemplár. Šlo teda o silný šesťvalcový variant M440i xDrive. Oproti minulosti sa na ňom zmenila jedna zásadná vec: vpredu pribudlo evidenčné číslo, ktoré opticky rozdelilo vertikálne natiahnuté predné ľadvinky.

Odhliadnuc od grilu pôsobí štvorka elegantne a dynamicky.
Odhliadnuc od grilu pôsobí štvorka elegantne a dynamicky.
Zdroj: Marek Pokrývka

V bežnej premávke vynikli upravené proporcie dvojdverového BMW, najmä väčšia dĺžka oproti predchodcovi. Vozidlo s elegantnou siluetou je nízke a široké. Naživo pôsobí veľmi dynamicky, čo v našom prípade umocňoval ostrejšie tvarovaný bodykit doplnený široko rozkročenými 19-palcovými diskami kolies. Športová nátura z tohto kupé srší.

Za bezrámovými dverami sa skrýva interiér, ktorý neprináša žiadne prekvapenia. Väčšinu dielcov prevzal z príbuzného radu 3. Na jednej strane to znamená bezproblémové ovládanie vďaka dobrej ergonómii, no v rámci portfólia je to už trochu nuda. Na technologický arzenál či vyhotovenie kokpitu postaveného najmä z kvalitných materiálov však nemôžeme povedať krivé slovo.

Predné sedadlá sú pohodlné, no v zákrutách dobre podržia.
Predné sedadlá sú pohodlné, no v zákrutách dobre podržia.
Zdroj: Marek Pokrývka

Našu prvú jazdu sme strávili za volantom, kde sme našli komfortnú porciu priestoru vo všetkých smeroch. Vzadu to také ružové nie je. Ako sme si už všimli pri oficiálnom uvedení na slovenský trh, človek s výškou okolo 180 cm sa pod klesajúci strop vo vzpriamenej polohe nezmestí. Vďaka štedrejšiemu priestoru na nohy sa však na zadných