Keď sa u pekára musíte rozhodovať medzi croissantom a ražným chlebom, ide o viac než len o obsahové látky. Ide najmä o chuť. Podobne „z brucha“ sa zrejme rozhodujú aj záujemcovia o tieto dve nádherné rozdielne kombi strednej triedy.

Na jednej strane krásne razantný Peugeot 508. S množstvom inšpirácie z legendárneho úspešného modelu 504, napriek tomu módne nízky, široký a športovo namosúrený. Svojím francúzskym šarmom od vlaňajška vyzýva do boja najmä nemeckú konkurenciu. Nuž veru, kto by dokázal odolať takej avantgardnej a individuálnej ponuke? Všetci tí, ktorí to majú radi priamočiarejšie – rukolapnejšie. V Škode Superb kombi vidia perfektného partnera na každý deň (a to ho nenazývame ražným chlebom). Vo verzii iV má rodinný parník dokonca „zelený nádych“. Benzínovému motoru 1,4 TSI pomáha elektromotor. Celkovo toto duo ponúka výkon slušných 218 koní.

Dvakrát dva motory – to sa podpíše pod vyššiu hmotnosť a tým aj pod spotrebu.
Dvakrát dva motory – to sa podpíše pod vyššiu hmotnosť a tým aj pod spotrebu.
Zdroj: Auto Bild

Pre plug-in hybridného leva z Francúzska to nie je žiaden problém, vďaka výkonu 225 koní je rovnocenným partnerom. Krásny je tak či tak. S dĺžkou 4,77  metra a so šírkou 1,91 metra je pojazdným stelesnením jedinečnosti a svojbytnosti. Je celkom jedno, či sa pozriete na zamračený predok, tesne napnutú siluetu alebo prepojené zadné svetlá, ktoré citujú starý kabriolet 504 – nikto si ho na ceste nepomýli. Za účasti bezrámovej konštrukcie dverí pokračuje naše zoznamovanie sa v interiéri. Zapadneme do pohodlných hlbokých a širokých kresiel, kde len vysoké boky dverí mierne sťažujú výhľad. A kde vysokí vodiči takmer zmiznú za širokým B-stĺpikom.