Aj vy patríte k fanúšikom športových vozidiel, ktorí stále snívajú? Potom nám dovoľte spoločne si zaspomínať na časy, keď sa celé naše snívanie o autách vlastne začalo. Keď sme s celkom prvým malým modelom svojho auta snov „žehlili“ rodičovský koberec a o čosi neskôr si ho na plagáte lepili nad posteľ v detskej izbe. Ach, to boli časy... Alebo to večné napomínanie v škole, pretože v myšlienkach sme boli v ďalšom súboji na okruhu, kde bolo treba poraziť svojich súperov.

Hodiny, kým sme sa po obede a domácich úlohách mohli opäť pustiť do pretekania, sa zdali nekonečné. Vtedy, počas hrania sa do neskorej noci, bola naša túžba po športových vozidlách ešte neškodná a nemohla byť vari ani väčšia. A čo dnes?
 Už predškoláci si môžu stiahnuť na pozadie svojho smartfónu superšporty od výmyslu sveta, počas prestávok hrať virtuálne preteky alebo sa prehŕňať videami na Youtube. Je to však akési neromantické...

Sú to síce konkurenti, no v mnohých ohľadoch sa zásadne líšia.
Sú to síce konkurenti, no v mnohých ohľadoch sa zásadne líšia.
Zdroj: Auto Bild

Ak si niekto – podobne ako vy – radšej prečíta zaujímavý príbeh o rýchlych kolesách na webe, ako je ten náš, vôbec sa nemusí cítiť previnilo. Pretože je celkom jedno, či si pekne po starom listujete v magazíne alebo po novom – na displeji, sen zostáva rovnaký: zajazdiť rýchle kolo na pretekárskom okruhu. S výkonom vyše 500 koní – až do neskorej noci.


Pokiaľ o niekoľko rokov neskôr skutočne držíte v rukách kľúč od automobilového šťastia, tak sa ako motoristický novinár nepýtate len to, ktorý moderný superšport dosiahne najlepší čas, ale aj to – koľko bezsenných nocí vám pripravia. Je celkom jedno, či Audi R8 V10 Performance, Honda NSX alebo vynovený Mercedes-AMG GT C: každý z týchto superšportov vás môže vytrhnúť celých prepotených zo sna. Omnoho dôležitejšia je však otázka: ktorý z nich vás udrží najdlhšie v bdelom stave?