Hodnota nového približne rovnako nakonfigurovaného vozidla je zhruba 45 000 €. Modely ako jazdená Audi A4 Avant sa často dajú kúpiť za nízku cenu. Bola by kúpa tohto vozidla výhodná, alebo je to riziková investícia? Tachometer ukazuje nájazd 292 785 kilometrov, čo sa na exteriéri podpísalo. Preliačiny na dverách, blatníku, na zadnom podbehu, ako aj škrabance na nárazníkoch naznačujú nešetrné zaobchádzanie s autom. 17 palcové hliníkové disky sú tiež poškodené brzdným prachom.

Kúpa používaného auta v dobrom stave, môže byť správnym krokom aj z hľadiska recyklácie a trvalej udržateľnosti.

Audi A4 Avant s prvou registráciou do evidencie vozidiel v roku 2015.
Zdroj: Autobild

Výbava sedemročného kombi zahŕňa vyhrievanie sedadiel, 7 palcovú obrazovku infotainmentu, navigáciu, tempomat, automatickú klimatizáciu, alebo xenónové svetlomety. Interiérové časti, na ktoré sa čas väčšinou najviac podpíše, ako volant alebo predné sedadlá, sú vo veľmi dobrom stave. Hlboké ryhy vnútri kufra a poškodený tapacír strechy naznačujú, že v aute zvykol byť prepracovaný väčší náklad, pričom Audi utrpelo viaceré poškodenia.

Šťastie je, že po technickej stránke dostávalo vozidlo väčšiu starostlivosť. Údržba bola po celých 7 rokov vykonávaná v autorizovanom servise Audi. Do nadchádzajúceho servisu ale zostáva už len 3 200 kilometrov. Dovtedy má A4 záruku mobility. Testovacia jazda používaného auta s nájazdom skoro 300 000 km dopadla pozitívne. Podvozok auta je tichý, nie je počuť žiadne búchanie. Motor beží hladko. Na riadení nie je cítiť vôľu a je priame. Odolnosť modelu nemožno poprieť.