Ojazdená Kia cee´d je dobrá voľba pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé auto za rozumnú cenu

Testy Jazdená Kia c´eed: Na čo si treba dať pozor?

Foto: redakcia AUTO BILD

27.7. 8:50 Pokiaľ hľadáte predvídateľné a spoľahlivé ojazdené vozidlo za rozumnú cenu a nemáte veľké nároky, Kia cee´d je dobrou voľbou. Aj vďaka veľkorysej továrenskej záruke.

Ak hľadáte jazdenku, ktorá poriadne mieša karty v automobilovom svete, Kia cee´d je určite dobrou voľbou. Druhá generácia uvedená v roku 2012 dokázala oproti predchádzajúcej poriadne pridať na kvalite. Puntičkárski inžinieri potiahli značku nahor a nemeckej konkurencii priniesli nové vrásky. Naši nemeckí kolegovia si položili otázku: Ako je na tom cee´d ako trojročná jazdenka?

Ojazdená Kia cee´d je dobrá voľba pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé auto za rozumnú cenu
Ojazdená Kia cee´d je dobrá voľba pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé auto za rozumnú cenu
Zdroj: redakcia AUTO BILD

Prvý poznatok: Praktickému hatchbacku postačuje 100-koňový základný benzín, i keď bez výraznejšieho prebytku výkonu. Jednoduchá základná výbava pripomína stupeň Trendline svojho hlavného konkurenta VW Golf, ktorý však môže aj o 2 500 eur drahší než Kia.

Dostatok vnútorného priestoru aj dobré jazdné vlastnosti prakticky nenechávajú priestor pre kritiku. Plastový volant, jednoduché materiály a puklice síce pôsobia obyčajne, avšak na palube je všetko: klimatizácia, rádio s CD prehrávačom či multifunkčný volant.


Podrobnosti o teste jazdenej Kia cee´d nájdete v galérii


Esom v rukáve Kórejca vyrábaného v Žiline je prísľub kvality. Záruka na sedem rokov alebo 150 000 km znamenajú, že testovacie vozidlo má ešte k dobru dva roky alebo 100 000 km a teda jeho majiteľ sa nemusí obávať zlých prekvapení.

Cee´d nemá žiadne výrazné problémy, dojem kazí iba rýchlejšie opotrebovanie spojky a brzdových kotúčov, krátka životnosť batérií a relatívne skorá korózia na výfuku. Žiadne auto nie je dokonalé, no Kia je naozaj horúci tip pre všetkých, ktorí hľadajú spoľahlivé a bezpečné ojazdené auto.

Kia sa tak stala dokonalým príkladom predvídateľného ojazdeného vozidla. Triezvy základný model síce osloví skôr hlavu než srdce, no vďaka dlhej záručnej lehote a rozumným cenám môžeme tohto Kórejca odporúčať bez akýchkoľvek výčitiek svedomia každému, kto sa bez nepríjemných prekvapení chce dostať z bodu A do bodu B.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia