Ilustračná snímka

Testy Hororové jazdenky: Pri týchto buďte pozorní

Foto: redakcia AUTO BILD

24.6. 13:30 Od malého mestského modelu až po veľké prémiové SUV: problémy sa vyskytujú naprieč všetkými triedami. Ukážeme vám, pri ktorých modeloch by ste mali byť maximálne obozretní.

Hľadáte vzrušenie, výzvu alebo dokonca dobrodružstvo? Vôbec nemusíte podnikať náročné adrenalínové aktivity. Stačí si kúpiť jazdenku so sériovým automatom so zabudovaným mechanizmom samozničenia. Korózia, zaolejované motory, vybité riadenie a trucovitá elektronika prinesú do nudného života motoristu to pravé vzrušenie.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: redakcia AUTO BILD

A pochopiteľne veľmi rýchlo rozšíria okruh priateľov a známych: vodiči odťahovky, „žltí anjeli“, mechanici a predajcovia náhradných dielov sa stanú tými najlepšími. Nepochybne! Ale pozor, tieto pojazdné „šopy“ nájdete vo všetkých triedach, či už ide o malé mestské približovadloalebo obrovské SUV. A nájdete ich aj medzi značkami, ktoré sú známe skôr prémiovými produktami než ušľachtilým šrotom.

Čo majú všetky tieto modely, ktoré naši nemeckí kolegovia vybrali z pravidelných správ nemeckej siete technických kontrol TÜV, spoločné? pričasto prepadávajú pri pravidelných technických kontrolách s tými najzávažnejšími chybami. Nasleduje oprava a opakovaná kontrola. Ku klasickým neduhom patria opotrebované čapy riadenia a náprav, úniky oleja, opotrebované brzdové obloženie a netesné výfuky. To stojí veľa peňazí, niekedy viac než je hodnota celého vozidla.

Tieto jazdenky by mali kupovať motoristi, ktorí majú odvahu a obľubujú prekvapenia. Aj tie negatívne. Pokiaľ máte na niektorý z uvedených modelov zálusk, určite ho kúpte iba po dôslednej oprave a len s novou známkou z technickej kontroly. Ak máte radšej bezproblémové autá, radíme: radšej ruky preč!


Rizikové ojazdené modely nájdete v galérii


Hoci stav vozidla vo veľkej miery závisí od toho, ako zodpovedne sa oň majiteľ stará, u niektorých modelov to však nestačí. Konštrukčné nedostatky skrátka skomplikujú život a nie všetci majú dostatok trpezlivosti a ani peňazí, aby postupne všetky muchy vychytali. A i tak sa to pre samotnú konštrukciu vôbec nemusí podariť.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia