Audi Q7 je gigantom ingolstadtskej prémiovej značky so štyrmi kruhmi v znaku. Populárnu prvú generáciu nahradil v roku 2015 nástupca, ktorý podľa mnohých predstavoval obrovský krok vpred. Z ťažkopádneho auta sa zrazu stalo ešte vždy veľké auto, no jazdné vlastnosti sa výrazne zlepšili, najmä vďaka sofistikovanému vzduchovému pruženiu.

Štvorkolesový gigant schádza spolu s koncernovým bratom VW Touareg z výrobnej linky v Bratislave. Vysoká popularita nového auta otvára príležitosti aj na trhu s ojazdenými vozidlami. Štvorročné Audi Q7 s typickým motorom 3,0 TDI je možné kúpiť približne za rovnakú sumu, akú zaplatíte za nové Audi Q3, ktoré je ale hierarchicky o niekoľko tried nižšie.

Audi Q7 2. generácie
Zdroj: www.christophboerries.de

Kolegovia z nemeckého Auto Bildu si posvietili na kúsok v striebornej farbe Daytona, ktorý vidíte na fotografiách v galérii. Automobil bol ako nový kúpený v Luxembursku za sumu jemne prekračujúcu 80-tisíc eur. Aktuálne sa s nájazdom 147-tisíc kilometrov za 4 roky užívania predáva za necelých 43 000 eur.

Aj napriek tomu, že model má ďaleko k plnej výbave, jazda je stále pohodlná. Nájazd kilometrov nie je badať ani na podvozku, ani v interiéri. Materiály a kvalita spracovania aj po užívaní spĺňajú vysoké štandardy. Niekdajšie obávané problémy s mäkkým lakom sú našťastie minulosťou.

Audi Q7 2. generácie
Zdroj: www.christophboerries.de

Sofistikovaný infotainment systém MMI sa dá ovládať pomocou touchpadu alebo ovládača a reaguje svižne aj po 4 rokoch. A 12,3-palcový Virtual Cockpit zobrazuje okrem klasických zobrazení aj Google Maps.