Nádherný interiér

Keď som si sadol do novej kabíny Mercedesu-Benz triedy S, bol som ohromený. A to sa s novučičkými autami stretávam týždeň čo týždeň. Toto je však nový level - nejde len o triedu S novej generácie, ale celkovo o vozidlo novej generácie. Mercedes svojej vlajkovej limuzíne nadelil viaceré špeciálne vychytávky, spomeniem napríklad virtuálnu realitu premietanú priamo na čelné sklo či speciálne 3D zobrazenie digitálnej prístrojovky.

Mercedes-Benz S 400d.
Zdroj: Filip Kadlečík

Jednoduchý dizajn kabíny ma pri odhalení triedy S príliš neoslovil, v praxi je to však úplne iná káva. Nádherné rovné plochy sa striedajú s technologicky vyspelými a prepracovanými komponentami. Takto má vyzerať moderný minimalizmus - je efektný, funkčný a maximálne jednoduchý. Pritom však všetko robí v prospech vodiča.

Mercedes-Benz S 400d.
Zdroj: Filip Kadlečík

Volant je potiahnutý jemne lakovaným drevom a vodič ho má chuť hladiť. Na jeho dotykové tlačidlá som si už zvykol, aj keď spočiatku mi neboli po chuti. Veľký centrálny displej síce na odporcov obrazoviek môže pôsobiť odstrašujúco, pravdou však je, že vďaka svojmu umiestneniu je práca s ním maximálne jednoduchá. Kreslá, ktoré majú nielen vyhrievanie a odvetrávanie, ale aj masážnu funkciu, sú čerešničkou na torte tejto kabíny.