Poradca Zlaté Moravce budú pokračovať v opravách ciest

Foto: TASR

7.11. 2018 15:00 Zlaté Moravce tento rok ukončili opravy ulíc v nevyhovujúcom stave. Tým sa však rekonštrukcie neskončili, ďalšie ulice sa začnú opravovať budúci rok.

Rekonštrukciou vozoviek na šiestich uliciach v Zlatých Moravciach sa skončila tohtoročná oprava miestnych komunikácií v meste. Povrch vozoviek na Vajanského, Kollárovej, Tríbečskej, Hviezdoslavovej, Nitrianskej ulici a ulici Slovenskej armády bol v nevyhovujúcom technickom stave.

„Nerovnosti na komunikáciách a sadnuté časti boli vyrovnané ložným asfaltobetónom a následne sa zhotovila nášľapná vrstva z obrusného asfaltobetónu. Niektoré časti vozovky boli z dôvodu väčších nerovností vyrovnané odfrézovaním cestnou frézou," skonštatoval Emil Hudák z Mestského úradu v Zlatých Moravciach.

Opravy mestských komunikácií budú pokračovať v budúcom roku opravou Nitrianskej ulice, ulice Slovenskej armády a Štúrovej ulice. Rekonštrukčné práce financuje mesto zo svojho rozpočtu. „Celkové náklady na rekonštrukciu komunikácií Tríbečská, Hviezdoslavova, Nitrianska, Vajanského, Kollárova a Štúrova, kde sú zahrnuté náklady na všetky potrebné práce a dodávky, predstavujú sumu 326 735 eur. Celkové náklady na rekonštrukciu cesty Slovenskej armády, kde sú zahrnuté náklady na všetky potrebné práce a dodávky, predstavujú sumu 170 766 eur," uviedol Hudák.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia