Samoobslužné autoumyvárky v posledných dňoch zažívajú nával vodičov, ktorí využívajú pekné počasie a po zime dávajú svoje autá do poriadku. A to je dobre. Mnohí však zabúdajú na jednu dôležitú časť automobilu - jeho podvozok, iní mu zasa majú tendenciu dopriať príliš intenzívnu a de facto nesprávnu starostlivosť.

Treba podvozok naozaj čistiť? Áno, odporúča to prakticky každý zdroj, ktorý sa týka umývania automobilov. Kombinácia posypovej soli a dlho ukladanej špiny môže byť ideálnym prostredím pre vznik hrdze, ktorý sa dal oddialiť.

Podľa viacerých detailingových serverov sa teda podvozok automobilu jednoznačne oplatí umývať, nie však príliš často. Svoje totiž urobí aj dážď. Keď vám za jazdy prší, podvozok sa logicky prepláchne. Preto by malo byť dostatočné, keď ho vy vodou prebehnete dvakrát do roka.

Umytie sa odporúča vykonať raz počas zimy, keď podvozok a jeho komponenty čelia veľkým nádielkam posypovej soli, no a druhýkrát práve po zime, aby sa zmyli nečistoty, ktoré s ňou súvisia. Ako na to? Pozor, tu mnohí z nás, napriek dobrému úmyslu, robia chybu.