V chladnom počasí alebo v zime nás môže dobehnúť, ak interiér auta po čistení dostatočne nevyschol. Prejaví sa to napríklad na čelnom skle, ktoré sa bude viac rosiť a vy s ním budete musieť zápasiť. Preto je dobré nechať vlhkosť odpariť sa a po tepovaní auto dostatočne vyvetrať. Ak parkujete pri rodinnom dome a vonku svieti slniečko, môžete nechať na čas otvorené okná, prípadne dvere.

Ilustračná foto
Zdroj: Pexels

Pre tých, ktorí bývajú v bytoch a so svojím autom nemajú taký očný kontakt, je vetranie vozidla náročnejšie. Ale aj tu existuje riešenie. Predávajú sa pohlcovače vlhkosti v tvare podušky. Tú si jednoducho položíte do vnútra auta a materiál, z ktorého je vyrobená, absorbuje z ovzdušia prebytočnú vodu.

Anketa: Ako často hĺbkovo čistíte interiér vášho auta?

Okrem zahmlievania čelného skla, môže dochádzať aj k oxidácií neodizolovaných spojov v elektronike. Nemusí sa to prejaviť hneď, ale časom. Treba spomenúť aj zatuchnutý zápach, ktorého sa nie je jednoduché zbaviť.

Preto ak sa zamýšľate nad tým, že by sedačky vo vašom vozidle potrebovali hĺbkové čistenie, urobte tak v období, kedy bude slnečno. Či už sa na to podujmete sami, alebo vyhľadáte odborníkov nezabúdajte, že voda nahromadená v tkanine sa musí dostať von.

Zápach z klimatizácie? Čo vám hrozí? Zistíte to vo videu: