Ilustračná snímka

Poradca Výrobcovia áut majú prepojenie na úrady

Foto: Dreamstime

14.11. 2016 16:00 Nemecká Strana zelených obviňuje ministerstvo dopravy a Spolkový úrad pre cestnú dopravu z úzkeho prepojenia na automobilový priemysel.

Šéf frakcie Zelených Anton Hofreiter kritizuje úlohu Spolkového úradu pre cestnú dopravu (KBA) pri vyšetrovaní zvýšených emisií. Vzhľadom na úzke prepojenie KBA s automobilkami hovorí o zlyhaní štátnych kontrolných orgánov. „Opäť sa raz ukázalo úzke prepojenie medzi ministerstvom dopravy, jeho KBA a automobilovým sektorom. To škodí reputácii našich inštitúcií aj Nemecku ako dôležitej priemyselnej lokalite,“ cituje ho agentúra DPA.

Hofreiter tvrdí, že s ministrom dopravy, akým je Alexander Dobrindt, nebude možné dosiahnuť úplné prešetrenie emisného škandálu. Vyzýva kancelárku Angelu Merkelovú, aby ukončila zatajovacie taktiky. Podľa jeho slov musí Spolkový úrad pre životné prostredie dôkladne preskúmať všetky správy KBA k téme emisného škandálu.

Úzke prepojenie medzi KBA a výrobcami áut v súvislosti s dieselgate vyplýva z emailovej komunikácie, ktorej obsah dostali k nahliadnutiu DPA, Spiegel Online a BR Recherche. Napríklad, KBA vo svojej správe z polovice januára píše, že „vopred sa konkrétne dohodne“, čo sa zverejní. Podľa agentúry DPA sa tento mail vzťahuje k Dobrindtovmu nariadeniu na otestovanie emisií vozidiel VW a ďalších značiek, ktoré mal vykonať KBA.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia