Ilustračná snímka

Poradca VW dostal v Kórei pokutu za klamlivú reklamu

Foto: VW AG

8.12. 2016 16:00 Volkswagen musí v Kórei zaplatiť v prepočte takmer 30 miliónov eur za klamlivú reklamu, Ide o doteraz najvyššiu pokuta, ktorú krajina za reklamu uložila.

Juhokórejský regulačný úrad FTC pre férové podnikanie udelil miestnej divízii Volkswagenu pokutu vo výške 37,3 miliardy wonov (29,71 milióna eur) pre klamlivú reklamu. Úrad dodal, že podá žalobu na päť terajších a bývalých zamestnancov firmy.

FTC podľa lokálnych médií udelil pokutu spoločnosti Audi Volkswagen Korea, pretože v reklame tvrdila, že jej vozidlá sú v súlade s európskymi emisnými normami a jej dieselové autá sú ekologické. Navyše klamala o spotrebe áut. Pokuta je najvyššou, ktorú FTC udelila za klamlivú reklamu.

Volkswagen priznal, že do 11 miliónov svojich vozidiel po celom svete nainštaloval softvér na podvádzanie pri emisných testoch. Juhokórejské úrady zareagovali na škandál tým, že spustili vyšetrovanie viac než 12 zahraničných automobiliek, a v auguste zakázali predaj takmer všetkých modelov Volkswagenu.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia